خرید و فروش خودروهای کارکرده با تسهیلات لیزینگی

به گزارش جهان صنعت نیوز:   این روزها قیمت خودرو در فضای مجازی و آگهی‌های روزنامه‌ها هر روز رکورد تازه‌ای خلق می‌کند که تازه ترین آنها پراید ۹۰ میلیونی در بازار است.کارشناسان دو مساله شایعه افزایش قیمت‌ها و نبود عرضه مناسب خودروسازان را از دلایل این موضوع اعلام می‌کنند. در این میان دست مشتریان و مصرف کنندگان واقعی به دلیل پایین آمدن قدرت خرید هر روز از خرید خودرو کوتاه تر می شود.

مدیریت بازار خودروهای کارکرده و دست دوم سال هاست که در بسیاری از کشورهای بزرگ توسط شرکت های مالی و اعتباری انجام می شود و این روند علاوه بر تسهیل خرید و فروش خودروهای دست دوم برای مشتریان، افزایش اعتبار برند و کسب منفعت ناشی از ارائه خدمات و گارانتی برای خودروهای دست دوم را نیز در پی دارد.

شرکت لیزینگ رایان سایپا به عنوان یکی از بزرگترین لیزینگ ها در صنعت خودروسازی، اقدام به اجرای طرحی نوین برای بهبود شرایط بازار خودروهای دست دوم گروه خودروسازی سایپا کرده است.

«محمود خاشعی» مدیرعامل رایان سایپا در این زمینه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطابق آمارهای غیر رسمی سالیانه بین ۳.۵ تا چهار میلیون عملیات خرید و فروش خودروهای کارکرده در کشور اتفاق می افتد که بیش از ۸۰ درصد آنها مربوط به خودروهای ایران خودرو و سایپا است.

وی گفت: در این طرح، فروشندگان و مشتریان می توانند با توجه به توافق انجام شده بین خود، قیمت حدودی خودروی مورد نظر خود را تعیین کنند و پس از معرفی خودرو به شرکت، توسط کارشناسان رسمی و با در نظر گرفتن شرایط ظاهری و فنی خودرو قیمت گذاری انجام شود.

«حضور کارشناسان برای جلوگیری از هر گونه تبانی بین خریدار و فروشنده است.»

خاشعی با اشاره به پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰ درصد قیمت خودرو در این طرح، بیان داشت: پس از آنکه خریدار در سیستم ثبت نام کرد و برای دریافت تسهیلات درخواست داد، در مدت زمان ۲۴ تا ۴۸ ساعت این تسهیلات به خریدار پرداخت می شود.

وی گفت: راه اندازی لیزینگ خودروهای کارکرده توسط شرکت لیزینگ رایان سایپا در واقع تسهیل در فروش خودروهای دست دوم گروه سایپا و اخذ تسهیلات برای خریداران خودروهای کارکرده را فراهم می آورد و در این راستا، با کمترین شرایط از جمله یک نفر ضامن، یک فقره چک و مدارکی که ثابت کند فرد خریدار توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را دارد، پرداخت انجام می شود.

خاشعی خاطرنشان کرد:‌ این تسهیلات با نرخ ۲۱ درصد و با حداقل کارمزد پرداخت شده و تا پایان پرداخت تسهیلات، سند خودرو در رهن این شرکت باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: ‌سقف بازپرداخت نیز تا سه سال در نظر گرفته شده و پرداخت ها مطابق نظر مشتری به صورت دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه و غیره انجام می شود.

مدیرعامل رایان سایپا ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این طرح، شاهد افزایش خرید و فروش ها با حضور مصرف کنندگان واقعی خودرو باشیم.

وی گفت: رایان سایپا در نظر دارد در گام های بعدی امکان ارائه پوشش گارانتی بر روی خودروهای دست دوم و بهره گیری از خدمات پس از فروش شرکت سایپا یدک را نیز به تدریج اجرایی کند.

 

اخبار برگزیدهاقتصاد کلان
شناسه : 105669
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا