کرباسچی: ایران به سازمان ملل نرود، کشور دیگری از آن حمایت نمی‌کند

جهان صنعت نیوز| غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درباره ضرورت حضور رییس جمهور در سازمان ملل، بیان کرد: حضور ایران در همه مجامع بین‌المللی می‌تواند برای کشور ما مفید و موثر باشد. درمذاکرات برجام دنیا استدلال و منطق ایران را شنید و از ایران حمایت کردند که این دستاورد سیاسی و تبلیغات کمی برای کشورمان نیست.

وی همچنین با اشاره به این که اسرائیل و عربستان رقبای ایران بوده و به دنبال انزوی کشورمان هستند، خاطر نشان کرد: کسانی که معتقدند رییس جمهور به سازمان ملل نرود، هم منطق می‌شوند با اسرائیل و عربستان که برای انزوای ایران تلاش می کنند. من معتقدم که در هر مجمع یا نشست بین‌المللی که ایران بتواند حرف و استدلال خود را بیان‌ کند، باید حضور داشته باشد.

این فعال سیاسی در پاسخ به استدلال مخالفان حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل به دلیل ریاست آمریکا بر جلسه شورای امنیت، خاطر نشان کرد: در مجامع بین‌المللی که ایران حضور می‌یابد، همه حاضران که طرفداران ایران نیستند. ایران باید در سازمان ملل حضور یابد و حرف و استدلال منطقی خود را بیان‌ کند. البته این که رییس جمهور در این جلسه حضور یابد یا وزیر امور خارجه بستگی به شرایط دارد  ولی مهم این است که ایران منطق خود را در سازمان ملل بیان‌ کند.

کرباسچی در پایان با بیان این که استدلال منطقی شنونده خود را در دنیا دارد، بیان‌ کرد: اگر ایران در سازمان ملل حضور نیابد و پاسخ اتهامات را ندهد، کشور دیگری از ایران حمایت نمی‌کند. کسانی که مدعی دوستی با ایران هستند، در برابر منافع کشور خود، از ایران طرفداری نمی‌کنند. بنابراین باید ایران در این مجامع بین‌المللی حضور یابد و استدلال منطقی خود را به گوش سایر کشورها برساند و پاسخ اتهامات را بدهد.

سیاسی

شناسه : 1390
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا