اینترنت رایگان دانشگاه‌ها فعال شد

به گزارش جهان صنعت نیوز:   محمد تقی نظرپور گفت: پیرو مکاتبه منصور غلامی، وزیر علوم با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارائه فهرست سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور،‌ اینترنت رایگان برای این سامانه‌ها فعال شده است.

به گفته معاون وزیر علوم، در لینک https://www.ict.gov.ir/fa/unitraffic ، اطلاعات سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها که پیش از این با وزارت علوم مکاتبه داشتند، ارسال شد.

وی افزود: اگر اطلاعات سامانه مجازی دانشگاه‌ها و مؤسسات تغییراتی داشت، مؤسسات آموزش عالی کشور حداکثر تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند اطلاعات سامانه‌های آموزشی مؤسسه را در قسمت “ثبت نام جدید” ثبت کنند.

علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم هفته گذشته اعلام کرد که اینترنت رایگان دانشگاه ها برای ارائه آموزش الکترونیکی تا دو هفته آینده رایگان می شود که این امر زودتر از پیش بینی ها محقق شد.

در ترم تحصیلی گذشته هم اینترنت به صورت رایگان در اختیار دانشگاه ها قرار گرفت؛ همچنین بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشجویان در نیمسال تحصیلی جاری از هدیه اینترنت ۱۲۰ گیگابایتی بهره مند می شوند.

 

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانخواندنیدانش و فناوری
شناسه : 143867
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا