دیدار و تبادل نظر سفیر واتیکان با مدیرعامل مؤسسه خیریه زنجیره امید

به گزارش جهان صنعت نیوز: در این نشست مریم مرعشى ضمن معرفى اعضاى خیریه و مسئولیت هایى که هر یک به عهده گرفته اند ، در مورد نحوه ى شکل گیرى خیریه و عملکرد مجموعه توضیحاتى ارائه داد .


 مریم مرعشى گفت: مؤسسه خیریه بین المللی زنجیره امید تیر ماه ۱۳۸۶ شروع به کار کرده است و خدمات درمانی خود را با کمترین هزینه ای که توسط حامیان مالی پرداخت می شود، به کودکان زیر ۱۸ سال بدون در نظر گرفتن دین، نژاد و ملیت و طبق استانداردهای بین المللی در سه رشتۀ قلب، ارتوپدی و ترمیمی ارائه می دهد. از آغاز فعالیت تاکنون حدود ۱۳۸۰۰ کودک بیمار ارتوپدی، قلبی و ترمیمی از سراسر کشور توسط این مؤسسه مورد جراحی فوق تخصصی قرار گرفته و درمان شده اند .

سفیر واتیکان ضمن اظهار خرسندى از این دیدار گفت : به اینجا آمدم تا در وهله اول برکت و درود پدر مقدس پاپ فرانسیس و کمک ایشان به کودکانی که شما یاری رسانشان هستید را به همراه بیاورم و کلیساى کاتولیک همیشه کنار کسانی است که رنج می برند و بیمار هستند.

وى عنوان کرد: مأموریت اصلی آن اعلان پیام انجیلرحمت خداوند و دستگیری و عشق است . همانطور که عیسی مسیح چنین عمل نمود . هموارهدر کنار همه بیماران بود و آنان را مداوا کرد و چهره ی بخشنده خداوند را برماآشکار ساخت .

 لئو بوکاردى گفت: وقتى به قدیسانی چون لارنس رم ، ونسان دو پل ،کامیلودللیسو یا در روزگار خودمان به مادر ترزا یا پدر دیمیان و خیلی های دیگر می اندیشم ، مىبینم که بزرگترین قدیسان کلیسا ، خیرین آنان بوده اند .

او تأکید کرد: هیچکس نمى تواند در مقابل رنجکودکان بی تفاوت باشد و ما نیز همچون مادران می بایست برای کمک به کودکی که رنج میکشد ، نان از دهان خود بیرون بیاوریم و کمکی که پدر مقدس برای شما ارسال کردهنشانه همین عشق است نسبت به کودکان بسیاری که درد می کشند.

سفیر واتیکان در ادامه گفت: بسیار مسرورم از اینکهاهدایی پاپ فرانسیس که توسط نماینده ى پاپی در امور خیریه ، کاردینال کراجوسکی بهمؤسسه خیریه بین المللی زنجیره امید اختصاص داده شده را به شما تحویل می دهم و ایندیدار من به منظور تشویق شما به ادامه مأموریتتان و ستایش و قدردانی من به خاطرآنچه انجام می دهید می باشد .

مریم مرعشى ضمن قدردانی گفت : مبلغی که اهداءکرده اید برای این مجموعه بسیار مقدس و با ارزش است  ومن معتقدم که هدف تمامی ادیان یکسان است و بسیارشگفت زده شدم وقتی درباره کارهایی که پاپ فرانسیس انجام داده است  اطلاع یافتم. این  برای ما افتخاری است که ایشان با مجموعه زنجیرهامید همکاری کرده است و در اسرع وقت گزارش هزینه کرد این مبلغ را به شما ارائهخواهیم داد.

مریم مرعشى در مورد عملکرد خیریه گفت: زنجیره امید اولین مؤسسه خیریه ای است که در درون خود تیم فوق تخصصی پزشکان ایرانی و بین المللی دارد و تاکنون ۱۴۸ تیم فرانسوی جهت انجام مأموریت پزشکی فوق تخصصی و تعامل درمانی و علمی و آموزشی به ایران سفر کرده اند.همچنین ۱۵۲ پزشک فوق تخصص که از اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوده اند،برای دوره های آموزشیObserver و ۳ پزشک  به صورت Clinical نیز به منظور تعاملات آموزش و بروزرسانی دانش پزشکی اعزام شده اند.

مدیرعامل خیریه زنجیره امید تأکید کرد: یکی ازشاخص های مهم فعالیت های این مؤسسه، کاهش چشمگیر هزینه های درمان با بالاترین سطحاستاندارد کیفیت درمان می باشد و چندین دستاورد مهم پزشکی نیز برای اولین بار در ایرانداشته است که عبارتند از:

۱-جراحی اصلاحی انحراف بالای ۱۰۰ درجه ستونفقرات با استفاده از دستگاه بررسی سیستم عصبی حین جراحی(Intraoperative Nerve Monitoring) ؛

۲- جراحی بیماران مبتلا به سینه قیفی (PectusExcavatum) با وارد کردن تجهیزات اختصاصی به نامناس (Nuss)؛

۳-جراحی فلج شبکه براکیال یا فلج زایمانی دست بااستفاده از روش پیوند عصب دست و استفاده از چسب بیولوژیک به جای نخ بخیه؛

۴- انجام عمل پیوند انگشت شست پا به دست، برای کودکانی که دستشان فاقد انگشتاست؛

۵- درمان و جراحی بیماران مبتلا به شکاف کام و لب با استفاده از پروتکلدرمانی و همکاری تیم فوق تخصصی برای رسیدن به کیفیت مطلوب؛

۶- ایجاد و راه اندازی پروژه کاهش مرگ و میر قلب اطفال (نوزادان) ومراقبت های ویژه ی بعد از عمل جراحی در NICU مرکز طبی کودکان که سبب کاهش چشمگیر مرگ و میر شده است.

۷- راه اندازی و تجهیز خانه کودکان زنجیره امید با چرخش ۲۰۰ نفر پذیرشدر ماه ، با توجه به اینکه درصد زیادی از کودکان بیمار نیاز به مرکز کامل توانبخشیو مراقبت های تکمیلی درمانی قبل و بعد از عمل جراحی دارند.

بر اساس قراردادی بین دانشگاه علوم پزشکی تهرانزمینی به مساحت ۲۶ هزار متر مربع در منطقه جوادیه تهران در ضلع غربی بیمارستانبهارلو برای مدت ۹۹ سال در اختیار زنجیره امید قرار گرفت.

مریم مرعشى در ادامه گفت: مؤسسه خیریه زنجیرهامید به دلیل نیاز مبرم طب فوق تخصصی اطفال کشور به تخت های بیمارستانی کودکان وهمچنین نبود نیروهای فوق تخصصی در رشته های اطفال و کمبود فضاهای آموزشی که بتوانداین نیازها را جبران کند، اقدام به پروژه ساخت بیمارستان فوق تخصصی اطفال نمود.

انجام مطالعات امکان سنجی با بخش بین المللشرکت APHP (دستیاردولتی بیمارستانهای پاریس) به بمدت یک سال با مطالعات تحقیقی و میدانی در تهرانآغاز شد.

وی افزود: بر اساس طرح این شرکت مدل اصلی بیمارستانیک بیمارستان ۵۴۰- تختخوابی فوق تخصصی است که تمامی خدمات درمانی عمومی و فوق تخصصیرا ارائه خواهد داد به همراه یک مرکز مجهز و استاندارد توانبخشی مختص کودکان ووجود یک مرکز تحقیقات مختص پزشکی کودکان ، مرکز ترومای مختص کودکان و همچنینساختن مرکز اقامتی با ظرفیت بالا در کنار بیمارستان یکی از ویژگی‌های منحصر به فردبیمارستان کودکان امید است که مدل این بیمارستان به نظر تمامی کارشناسان حوزهوزارتی و متخصصان ساخت بیمارستان دارای کاملترین پکیج مطالعاتی می باشد.

سفیر واتیکان ضمن تشکر از توضیحات مبسوطی که ارائهشد گفت: من با رئیس بیمارستان بامبینو ژسو در رم صحبت کردم که این بیمارستان پاپمى باشد و جزو بهترین و بزرگترین بیمارستان هاى تخصصى کودکان در اروپا و شاید دردنیا باشد که در کشورها و قاره های مختلفى همکاری داشته است. طبق مذاکراتى کهداشته ام بسیار مشتاق هستند تا در حوزه هاى مختلف علمی و پزشکی با مجموعه ی شما همکارىنمایند .

مدیر عامل خیریه زنجیره امید گفت: ما ازهمکاریبا این بیمارستان خوشنودیم و مى توانیم همکاری دو جانبه اى در زمینه اعزام دکتر بهرم و از رم به تهران داشته باشیم تا پزشکان فوق تخصص با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وی ضمنا اشاره کرد: علیرغم اینکه اظهار می شودتحریم های اخیر علیه ایران شامل دارو، غذا و موارد پزشکی نمی شود ، اما باید بگویمبا توجه به اینکه امکان انتقال وجه وجود ندارد عملا تبادلی در این زمینه نیز صورتنمی گیرد و جان کودکان زیادی به خطر افتاده است. همچنین عدم امکان به موقع ودسترسی سریع به درمان علاوه بر افزایش مرگ و میر کودکان سبب معلولیت جسمی برای اینموجودات آسیب پذیر خواهد بود، همچنین شاهدیم که کودکان پناهنده ی افغان که ازمهمانان کشور ما می باشند و خود آغازگر هیچ سیاست و ظلمی نبوده اند اما امروزمتاسفانه تاوان ظلم ستیزی را علاوه بر کشور خود در کشور ما نیز پس می دهند.

لئو بوکاردى ضمن تاسف از تاثیرات تحریم ازپیشنهاد تعامل پزشکان دو کشور با یکدیگر بسیار استقبال نمود و اظهار داشت کهحتما” در این راستا همکارى خواهیم کرد .

بعد از این گفتگو به تماشاى فیلمى که نمایانگرعملکرد پر بار خیریه زنجیره امید در طى این سالها بود نشستند و پس از دیدن فیلم مریممرعشى ضمن تمجید از کارهاى ارزشمند و جراحى هاى متعددى که پروفسور کیوان مزدا درجهت درمان کودکان محروم داشت، اظهار نمود: وی انسانى بسیار شریف، خیر و خوش قلببود که مى توان گفت یکى از بهترین متخصصان ستون فقرات در دنیا نیز بود که متأسفانهدو سال قبل چشم از این جهان فرو بست اما راه ایشان همچنان ادامه دارد.

سفیر واتیکان گفت: من با دیدن این فیلم بسیار تحتتاثیر قرار گرفتم و به وضوح مى بینم که خوبی همه جا هست و ما نباید درباره بدی وجنگ حرف بزنیم زیرا کافى است چشمانمان را باز کنیم تا این خوبی ها را ببینیم. امروزبراى من یک روز بسیار فوق العاده بود و امیدوارم به زودى تعاملات مؤثر و خوبىداشته باشیم.

در پایان تقدیر نامه ای ازطرف مدیرعامل خیریه زنجیره امید به سفیر واتیکان اهداء شد.

اجتماعی و فرهنگیاخبار برگزیدهخواندنی
شناسه : 148111
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا