والیبال قهرمانی جهان

شاگردان کولاکوویچ مغلوب کانادا شدند

جهان صنعت نیوز| تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان که در ایتالیا و بلغارستان در حال برگزاری است با نتیجه ۳ بر ۲ از کانادا شکست خورد.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی مقابل کانادا از سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، علی شفیعی، سید محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد. این بازی برای هر ۲ تیم ایران و کانادا، سرنوشت ساز بود و برنده این بازی همچنان به صعود به مرحله سوم می‌توانست امیدوار باشد.

بازیکنان ایران شروع چندان خوبی نداشتند ولی با وجود قدرت خط حمله تیم ملی کانادا توانستند تا امتیازات پایانی پا به پای حریف امتیاز بگیرند. به نظر می‌رسید بازیکنان ایران همچنان تحت تاثیر شکست غیر منتظره روز گذشته مقابل بلغارستان بودند که البته تا حدودی هم طبیعی بود. ست اول به نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود کانادا به پایان رسید.

ست دوم برای بازیکنان ایران، متفاوت از ست نخست شروع شد و با بازگشت اعتماد به نفس به بازیکنان، آنها راحت تر و با استرس کمتری بازی را پیگیری کردند. جای خالی که سعید معروف با پنجه در زمین حریف انداخت و تک دفاع زیبای جواد معنوی نژاد، امتیازهای ۲۳ و ۲۵ را برای ایران در این ست به ارمغان آوردند. نتیجه این ست ۲۰ بر ۲۵ به سود ایران بود.

در ست سوم باز هم جریان بازی مثل ست اول شد. بازیکنان کانادا متوجه شده بودند که راه شکست دادن ایران، فشار آوردن از طریق سرویس روی دریافت ایران بود. آنها با همین حربه امتیازات زیادی از ایران گرفتند و در نهایت ۲۵ بر ۱۵ برنده شدند. کولاکوویچ از اوابط ست به معروف، موسوی و غفور استراحت داد و محمد وادی، امیرحسین توخته و صابر کاظمی وارد زمین شدند.

در ست چهارم نیز بازیکنان تلاش خود را کردند تا شاید با کسب پیروزی، کار را به ست پنجم بکشانند. در این ست سرویس‌های امیرحسین توخته به کمک تیم ایران آمد و نتیجه ست ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران تمام شد.

ست پنجم با هم با برتری بازیکنان کانادا آغاز شد. پیروزی در این بازی می توانست امید ایران را به صعود به مرحله سوم، زنده نگه دارد ولی ایران ست پنجم را ۱۵ بر ۱۲ و بازی را ۳ بر ۲ به کانادا واگذار کرد. تیم ایران با این شکست، کارش برای صعود به دور بعدی مسابقات سخت‌تر شد.

تیم ملی ایران در بازی سوم خود، فردا یکشنبه به مصاف آمریکا می رود.

پیشنهاد ویژهورزشی

شناسه : 1546
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا