رونمایی از لیست خرید فکری در نقل وانتقالات

به گزارش جهان صنعت نیوز: در فاصله ۵ روز تا پایان کار استقلالی‌ها در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر حالا گمانه‌زنی ها درباره نقل و انتقالات آبی های پایتخت در نیم فصل به اوج خود رسیده است. طی روزهای گذشته محمود فکری سرمربی استقلال بارها تاکید کرده که هیچ بازیکنی از جمع شاگردانش جدا نمی‌شود. او لیست بازیکنان مورد نظر خودش را نیز در جلسه‌ای که با اعضای هیات مدیره و احمد مددی مدیرعامل استقلال داشت ارائه کرده و منتظر است بر اساس اولویت آنها اقدام به یارگیری کنند.

روز گذشته مهدی عبدیان عضو هیات مدیره باشگاه استقلال هم تاکید کرد که در سکوت کامل خبری مذاکره با نفرات مورد نظر کادرفنی را شروع کرده‌اند و هیات مدیره باشگاه نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا نفرات شایسته مد نظر فکری به استقلال بپیوندند و بر قدرت آبی ها برای نیم فصل دوم و رقابت‌های آسیایی بیفزایند.

این در حالی است که استقلال در فصل جاری یکی از کامل ترین تیم های لیگ برتری به شمار می‌روند و در هرپست مهره های خوبی را در اختیار دارد. با این حال محمود فکری نیاز به تقویت تیم را با توجه به گروه سخت آسیایی و شانس قهرمانی در لیگ برتر احساس می‌کند و درخواست جذب چند بازیکن را داده است. هرچند که با وجود تاکید فکری بر حفظ همه نفرات ممکن است برخی بازیکنان استقلال را به مقصد تیم های دیگر ترک کنند.

در ادامه سعی کرده‌ایم به صورت موشکافانه درخواست های کادرفنی استقلال برای تقویت تیم در هر پست را بررسی کنیم. با ما همراه باشید:

دروازه؛ سیدحسین حفظ می‌شود؟
یکی از مسائلی که گاها باعث ایجاد حاشیه هم برای استقلال شد، حضور دو دروازه بان سطح بالا است. با جذب رشید مظاهری طبیعی بود که به سیدحسین حسینی مرد شماره یک آبی ها کمتر بازی برسد. از این رو سیدحسین حسینی پیشنهادهایی برای نیم فصل دوم دریافت کرده و بدش نمی‌اید به تیمی برود که بتواند بیشتر بازی کند. از سوی دیگر اما محمود فکری حالا از داشتن دو دروازه بان مطرح ناراحت هم نیست. او تا اینجا توانسته حواشی احتمالی در این پست را کنترل کند و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، حسینی بازهم در استقلال به کارش ادامه خواهد داد. خصوصا اینکه رفتن حسینی مضراتی هم دارد؛ اینکه رشید مظاهری بدون رقیب در استقلال می‌شود و از طرف دیگر تیم های رقیب استقلال در مسیر قهرمانی قدرت بیشتری پیدا می‌کنند.

خط دفاع؛ نیازی به بازیکن جدید نیست
در خط دفاع استقلال یکی از کامل‌ترین تیم های لیگ برتر است. آبی ها در پست دفاع راست علاوه بر وریا غفوری،‌ احمد موسوی را در اختیار دارند. در سمت چپ خط دفاع هم علاوه بر محمد نادری و متین کریم‌زاده آبی ها منتظرند تا هرویه میلیچ به ایران برگردد و کارش را با این تیم از سر بگیرد. در مرکز خط دفاع هم استقلال ۴ مدافع باتجربه دارد؛ محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند و عارف غلامی ۴ مدافعی هستند که هرکدام ادعاهای زیادی در فوتبال دارند و حتی یکی از دلایل اصلی تغییر سیستم استقلال و استفاده از ۳ مدافع مرکزی داشتن این تعداد بازیکن در این پست است. اگرچه صحبت‌هایی درباره جدایی سیاوش یزدانی مطرح است اما بعید به نظر می‌رسد فکری اجازه جدایی به او بدهد و احتمالا خط دفاع استقلال در نیم فصل دوم هم بدون تغییر باقی خواهد ماند.

خط هافبک؛ امیدوار به معرفت قلعه‌نویی
در خط هافبک اگرچه استقلال بازیکنان مطرح زیادی را در اختیار دارد اما نیاز فکری به یک هافبک دفاعی توانمند و جنگنده را احساس می‌کند تا در کنار مسعود ریگی کمربند خط هافبک را محکم‌تر کند. گزینه اول سرمربی استقلال در این پست علی علیزاده هافبک دفاعی گل گهر است. علیزاده که پارسال در نفت مسجدسلیمان چهره شد و الان یکی از بهترین ها در این پست محسوب می‌شود، حالا مد نظر فکری است اما بعید به نظر می‌رسد باشگاه گل‌گهر و امیر قلعه‌نویی راضی به حضور او در جمع آبی ها شوند.
گزینه دوم فکری در این پست مهدی کیانی کاپیتان پیشین سپاهان است که مورد غضب محرم نویدکیا قرار گرفته و مدت ها است برای این تیم به میدان نمی‌رود. کیانی که در سپاهان و تراکتور شاگرد قلعه‌نویی بوده صحبت‌هایی را با این مربی برای حضور در گل‌گهر انجام داده اما بدش نمی‌اید در سال‌های آخر فوتبالش پیراهن استقلال را برتن کند. مذاکرات استقلالی ها با کیانی ادامه دار است و باید دید چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

از طرف دیگر فرشید باقری هافبک وسط استقلالی ها نیز بدش نمی‌اید با توجه به شرایطی که دارد فوتبالش را در تیم دیگری ادامه دهد. اگرچه فکری فعلا مخالف این موضوع است اما شاید در آینده اتفاقات دیگری هم رخ بدهد.

نیاز به جذب یک وینگر سرعتی و تکنیکی فکری را بر آن داشته تا روی میلاد جهانی ستاره مازندرانی ذوب‌آهن دست بگذارد. جهانی بعد از درخشش در نفت آبادان امسال با پیراهن تیم اصفهانی توانسته روزهای خوبی را سپری کند و خودش هم بدش نمی‌آید حالا برای استقلال به میدان برود. جهانی هم با ذوب‌آهن قرارداد دارد و آبی ها اگر بخواهند او را جذب کنند باید رضایت باشگاه ذوب‌آهن را بگیرند. جهانی به واسطه مازندرانی بودنش با محمود فکری هم رابطه صمیمانه ای دارد و سرمربی آبی ها به این بازیکن اعتقاد خاصی دارد. باید دید آیا مذاکرات استقلال و ذوب‌آهن بر سر جهانی به نتیجه می‌رسد یا نه. هرچند که ذوبی‌ها بارها اعلام کردند جهانی و هیچ بازیکن دیگری از جمع‌شان جدا نخواهد شد.

خط حمله؛ پیمان بابایی آبی ‌پوش می‌شود؟
استقلال با وجود ارسلان مطهری، مهدی قایدی و شیخ دیاباته یکی از خطرناک ترین خطوط حمله لیگ را در اختیار دارد که حتی محمود فکری نیز گاهی اوقات برای استفاده از این نفرات در ترکیب اصلی دچار سرگیجه می‌شود. با این حال سرمربی استقلال بدش نمی‌آید با توجه به فشردگی مسابقات در نیم فصل دوم یک مهاجم دیگر را هم به جمع شاگردانش اضافه کند. در این خصوص گفته می‌شود فکری دست روی پیمان بابایی مهاجم تیم ماشین سازی تبریز گذاشته است. بازیکنی که خودش هم با توجه به شرایط ماشین سازی بدش نمی‌آید به استقلال بیاید اما این مساله منوط به صدور رضایتنامه از سوی ماشین سازی است. البته یک مهاجم دیگر هم مد نظر فکری است که در یک تیم شهرستانی بازی می‌کند اما اگر قرار به اضافه شدن مهاجم نوک باشد، گزینه اول فکری ، پیمان بابایی است.

تغییرات جزیی برای مسابقات فشرده
همانطور که گفته شد تیم استقلال امسال یکی از پرمهره‌ترین تیم های لیگ برتر است و فکری نیز اعتقاد دارد تیمش در ابتدای فصل خوب بسته شده و نیاز چندانی به بازیکن جدید نیست. با این حال اگر این چند بازیکن اضافه شوند، قدرت استقلال بیشتر خواهد شد و در نیم فصل دوم حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. باید منتظر ماند ودید مدیران استقلال در جذب ستاره های مد نظر سرمربی تا چه حد موفق خواهند بود.

اخبار برگزیدهخواندنیورزشی
شناسه : 170912
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا