ارز مسافرتی ۱۰۰۰ تومان گران‌تر از بازار!

جهان صنعت نیوز| بعد از نوسان شدید قیمت ارز در روزهای اخیر و ثبت قیمت‌هایی تا مرز ۱۹ هزار تومان برای دلار و ۲۲ هزار تومان برای یورو در آخرین معاملات دیروز، بازار ارز امروز (پنج‌شنبه) تا حدی ریزشی پیش رفت و دلار که برای ساعاتی در نرخ بالای ۱۸ هزار تومان مقاومت کرد، بالاخره به کمتر از این نرخ رسید و تا ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان هم معامله شد. همچنین یورو تا ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش داشته است.

گذری بر میدان فردوسی نشان از آن داشت که با وجود کاهش قیمتی که در معاملات آزاد صرافی‌ها و دلالان وجود دارد، تابلوی صرافی‌هایی که ارز خدماتی را با مجوز بانک مرکزی می‌فروشند بیانگر نرخ‌هایی حتی تا ۱۰۰۰ تومان بالاتر از معاملات بازار  است. دلار حدود ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان و یورو تا ۲۲ هزار تومان در این صرافی‌ها فروخته می‌شود و البته خرید هم ندارند. این درحالی است که پیش از این معمولا ارز خدماتی در صرافی‌ها هم قیمت و حتی کمی با اختلاف از بازار آزاد عرضه ‌می‌شد.

ماجرای پرحاشیه ارز مسافرتی در حالی پیش ‌می‌رود که بانک مرکزی اخیرا وعده داده است تا از هفته آینده ارز خدماتی را در بانک‌ها تامین کند. این در شرایطی است که از چندی پیش ارائه ارز خدماتی با نرخی هر چند با اختلافی اندک با بازار آزاد در دو بانک آغاز شد ولی با مشکلاتی مواجه شده است.

اما بازار آزاد ارز امروز برخلاف روز گذشته آرام‌تر بود و التهابات دیروز را نداشت. بازار در روز چهارشنبه شاهد اتفاق‌ها و قیمت‌های عجیبی بود و شدت تقاضا برای خرید به حدی بود که رقابت بین متقاضیان برای خرید از فروشندها شکل گرفته بود.

اخبار برگزیده
شناسه : 1847
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا