مادورو: تحریم‌های آمریکا «آزار اقتصادی» برای ونزوئلاست

جهان صنعت نیوز| نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزئلا گفت: این یک آزار اقتصادی برای ما بوده است. ما قادر نبوده‌ایم از ارز بین‌المللی دلار استفاده کنیم. این یک آزار و اذیت تجاری و اقتصادی برای ونزوئلا بوده است.

اینها تحریم‌های غیرقانونی هستند که آمریکا علیه ما اعمال کرده است.

وی افزود: همزمان که ونزوئلا به دفع تهدیدات و دستورات از جانب الیگارشی‌های اقتصادی در واشنگتن ادامه می‌دهد رسانه‌های بزرگ آمریکایی از جمله نیویورک تایمز، واشنگتن پست و مجله تایم از آماده شدن توطئه‌های کودتا برای سرنگونی دولت کاراکاس گزارش دادند؛ دولتی که به صورت دموکراتیک انتخاب شده است.

مادورو همچنین افزود: من همچنان آماده هستم تا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص اختلافاتمان مذاکره کنم.

وی در ادامه  گفت: دونالد ترامپ و من قطعا اختلاف نظرهایی داریم و همین موضوع است که ما را ملزم می‌سازد تا درباره‌ آنها به مذاکره بنشینیم. من آماده‌ام تا با یک برنامه باز و در خصوص هر چیزی که ترامپ می‌خواهد با او مذاکره کنم.

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه ونزوئلا اعمال کرد و همسر مادورو و چند تن از مقامات مهم کابینه وی را به لیست افراد تحریم شده اضافه کرد.

روز سه شنبه ترامپ گفت: اگر ارتش ونزوئلا تصمیم بگیرد دولت مادورو به سرعت سرنگون خواهد شد. در واکنش ونزوئلا این اظهارات ترامپ را به عنوان اقدامی با هدف مقابله در امور داخلی این کشور محکوم کرد.

اخبار برگزیده

شناسه : 1869
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا