روز بد فوتبال؛ استقلال صفر- پرسپولیس صفر

جهان صنعت نیوز| هشتاد و هشتمین تقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته هشم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که تلاش دو تیم گل به دنبال نداشت و با تساوی بدون گل تمام شد.

با این تساوی پرسپولیس ۱۶ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به پدیده به صدر جدول صعود کرد.  استقلال نیز با هشت امتیاز موقتا به رده هشتم صعود کرد.

قضاوت این دیدار را علیرضا فغانی به همراه محمدرضا منصوری و رحیم شاهین بر عهده داشتند.

نیمه نخست

علی علیپور می‌توانست خیلی زود و در دقیقه یک استقلال را غافلگیر کند واما ضربه سر این بازیکن از میان مدافعان آبی‌پوش دقیق نبود و راهی اوت شد. هر دو تیم در ۱۰ دقیقه نخست سعی در حفظ توپ و میدان دارند اما تاکنون هیچ کدام نتوانستند برای بیش از چند ثانیه نبض بازی را در اختیار بگیرند. جدی‌ترین حمله بازی را استقلال انجام داد. در دقیقه ۱۱، ارسال وریا غفوری از روی ضربه ایستگاهی و برگشت ناقص مدافعان پرسپولیس منجر به فراهم شدن موقعیت مناسب برای روح الله باقری شد که شوت فنی و محکم در آغوش بیرانوند آرام گرفت.

با گذشت ۳۰ دقیقه از بازی هر دو تیم بسیار پر اشتباه هستند و به نظر می‌رسد جو حاکم بر بازی مانع از ارائه بازی خوب و تماشاگرپسند از سوی هر دو تیم شده است. احمد نوراللهی با حرکتی خیلی خوب وارد محوطه جریمه استقلال شد اما پاس او از زاویه بسته، مماس با خط افقی زمین به سمت دروازه استقلال رفت که ممکن بود توپ با پای رحمتی وارد دروازه آبی‌ها شود اما دروازه‌بان استقلال توپ را کنترل کرد.

در حالی که بازی بدون هیجان و با اشتباهات متعدد بازیکنان هر دو تیم دنبال می‌شد، حسین ماهینی در برخورد با بازیکن استقلال مصدوم شد تا برانکو با وجود کمبود بازیکن، شایان مصلح را به صورت اجباری وارد زمین کند. تلاش دو تیم در نیمه نخست سرانجامی نداشت و به تساوی بدون گل رضایت دادند.

نیمه دوم

شفر این نیمه را با بیرون کشیدن طارق همام و ورود الحاجی گرو شروع کرد تا تیمش با سه مهاجم هجومی کار را دنبال کند اما اولین فرصت نه چندان جدی بازی را علی علیپور با شوت از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه رحمتی ساخت که توپ داخل چارچوب نبود اما اعتراض شدید رحمتی را به دنبال داشت. نیمه دوم هم همانند نیمه نخست بسیار پراشتباه آغاز شد و در ۱۵ دقیقه ابتدایی موقعیت جدی نداشت.

در دقیقه ۶۳ پرسپولیس حمله تند و تیزی را تدارک دید که حرکت علی علیپور داخل محوطه جریمه استقلال سرنگون شد و توپ به رحمتی رسید اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. استقلال در دقیقه ۶۵ و روی حرکت انفرادی اسماعیلی جدی‌ترین موقعیت بازی را در اختیار داشت که ضربه او در حالت نامتعادل و از فاصله چند متری توسط بیرانوند کنترل شد.

بازی بر اشتباه و بی‌کیفیت دو تیم در نیمه دوم سرمربیان دو تیم را وادار به انجام چند تعویض فنی کرد.در دقیقخ ۸۴، کمال کامیابی‌نیا می‌توانست از روی توپ ارسالی به روز دروازه استقلال دروازه رحمتی را باز کند اماضربه او داخل چارچوب دروازه استقلال نبود. دقایق پایانی این دیدار بسیار پراشتباه دنبال شد تا داربی ۸۸ پایتخت یکی از کم موقعیت‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین تقابل‌های دو تیم نام بگیرد.

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، میلاد زکی‌پور، آرمین سهرابیان (کارت زرد، دقیقه ۲۵)، پژمان منتظری (کارت زرد، دقیقه ۴۸)، وریا غفوری، علی کریمی، روزبه چشمی (کارت زرد، دقیقه ۱+۹۰)، طارق همام، فرشید اسماعیلی، روح‌الله باقری (اللهیار صیادمنش دقیقه ۵۹) و مرتضی تبریزی (مهدی قائدی، دقیقه ۸۳).

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، حسین ماهینی (شایان مصلح، دقیقه ۴۰)، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی(آدام همتی، دقیقه ۷۸)، سیامک نعمتی، بشار رسن، علی علیپور و گادوین منشا.

پیشنهاد ویژهورزشی
شناسه : 1878
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا