معصومه ابتکار: نسبت به مشکلات مردم گوش‌شنوا داریم

جهان صنعت نیوز| معصومه ابتکار در واکنش به تلاش ترامپ و پمپئو برای بدبین کردن مردم به مسئولان نظام گفت: ترامپ هرچقدر به ما بد و بیراه بگوید اثر معکوس دارد. شاهد بودیم که وقتی می خواست در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند حاضران خنده طعنه آمیز کردند. این مسئله حکایت از آن می کند، فضا علیه ترامپ و سیاست های دولت او است.

وی درباره میزان اثربخشی سخنان روحانی در سازمان ملل اظهار کرد: آقای رئیس جمهور خیلی منطقی و جامع درباره مسائل مختلف به ویژه عهدشکنی آمریکا توضیح داد که اثر خوبی داشت. وقتی بعد از صحبت های ایشان فضای مجازی را رصد کردم، دیدم خیلی واکنش ها مثبت و خوب است.

معاون رئیس جمهور درباره توجه آمریکا به مکانیزم پیشنهادی روحانی برای گفتگو گفت: حتما شنیده می شود. آقای رئیس جمهور گفت: دوره ای با آمریکا و پنج کشور دیگر وارد گفتگو شدیم و به توافق رسیدیم. روند مذاکرات خیلی سخت بود و اذیت شدیم اما وقتی توافق حاصل شد، مورد توجه مجامع بین المللی قرار گرفت و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل صادر شد.

وی ادامه داد: همه کشورها بر اجرای برجام توافق کردند، ایران هم به تعهدات خود پایبند بود اما آمریکا از ابتدا پایبندی کاملی به برجام نداشت و در نهایت با اعلام خروج از برنامه اقدام مشترک، عهد شکنی و پیمان شکنی کرد. این اقدام نفس ادامه مذاکره را زیر سئوال می برد. صحبت آقای روحانی این بود که آمریکا به پشت میزی برگردد که نتیجه آن را به هم زد.

عضو کابینه دولت دوازدهم درباره بازگشت آمریکا به اجرای برجام بیان کرد: فشار روی آمریکا خیلی زیاد است، مقامات کاخ سفید نیز متوجه شدند، خروج از برجام فایده و نفعی نداشت و ادامه این راه تنش را در منطقه بالا می برد که حتی به ضرر خیلی از همپیمانان آمریکا در منطقه خواهد بود.

وی افزود: وجهه آمریکا در ماجرای خروج از برجام خیلی ضربه خورد و منزوی شد، به ویژه آنکه دولت واشنگتن سایر توافقات بین المللی را نیز به چالش کشید. اینها همه موجب شد، تلقی جهان آن شود که ترامپ کلا ضد چندجانبه گرایی دارد عمل می کند.

ابتکار درباره انتقادها به بی‌حسی دولت نسبت به گرانی‌ها گفت: خیر این طور نیست، دولت برنامه دارد. البته اعتراض حق مردم است. یقینا مردم با سختی های خیلی زیادی مواجه هستند اما دولت همه تلاش خود را برای مقابله با روند تورمی و گرانی انجام داده و می دهد که بعضا نیز این تلاش ها موفق بوده است.

وی ادامه داد: تلاش دولت باعث شده تورم و آسیب هایی که قرار بود در سال ۹۲ اتفاق بیفتد ۵ سالی فرصت برای مردم ایران باشد و دیدیم در این مدت چقدر رشد، پیشرفت و اتفاقات خوب رخ داد. حالا این مشکلات هم است. فکر می کنم دولت باید بیشتر تلاش کند همه نیز این را می دانند و هیچ کس بی تفاوت نشده است.

ابتکار با بیان اینکه گیرنده های حسی دولت کاملا فعال است و گوش شنوا دارد، گفت: مسئولان مدام در بین مردم هستند و صدای مردم را می شنوند، ارتباط مستقیم با مردم دارند. خود من در سفرهای استانی بین مردم هستم از نزدیک مسائل را می شنوم، مشکلات را می بینیم.

وی با بیان اینکه دولت ارتباط نزدیک با مردم دارد، یادآور شد: این مسئله نشان می دهد که نه تنها دولت بی تفاوت نشده بلکه کاملا شنوایی دارد و با احساس مسئولیت کامل کنار مردم است و تلاش می کند تا مشکلات رفع شود. در مجموع ما نمی خواهیم مشکلات را انکار کنیم یا نادیده بگیریم بلکه تلاش می کنیم تا مشکلات برطرف شود.

پیشنهاد ویژهسیاسی

شناسه : 1904
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا