احداث پالایشگاهی جدید در مجاورت پالایشگاه آبادان

به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی؛ محمد رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان تصریح کرد: باتوجه به طرح تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان می‌توان گفت پالایشگاهی جدید کنار پالایشگاه آبادان قرار می‌گیرد و پالایشگاه قدیم نوسازی می‌شود.

وی افزود: اگر محدودیت‌های کرونا وجود نداشت، این طرح باید در ایام پیشِ‌رو به بهره‌برداری می‌رسید.

اجلاس جهانی کیش

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: باتوجه به طرح تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان می‌توان گفت یک پالایشگاه جدید کنار پالایشگاه آبادان قرار می‌گیرد با این ویژگی که تمامی واحد‌های فرآیندی را در اختیار دارد.

علیرضا امین مدیرعامل پالایشگاه آبادان نیز در این نشست با بیان اینکه پالایشگاه آبادان به پالایشگاهی مدرن تبدیل می‌شود، گفت: در این طرح گازوئیل باکیفیت و دارای استاندارد یورو تولید می‌شود.

مهدی آرامی، مجری طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان نیز در این نشست ضمن اشاره به اینکه صددرصد پیمانکاران ساخت این پروژه از صفر تا صد آن ایرانی هستند، تصریح کرد: ۶۰ درصد از همکاران در این طرح گواهینامه بین‌المللی مدیریت پروژه دارند.

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین تعهد‌های موجود در این پروژه استفاده ۸۰درصدی از نیرو‌های بومی است.

مجری طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان تصریح کرد: از دیگر اهداف این طرح باتوجه به ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه‌ای آن این است که تولید مازوت بالعکس پالایشگاه‌های دیگر در فاز دوم آن از ۴۰ درصد به ۲۵ درصد برسد.

آرامی گفت: همچنین تولید بنزین معمولی ۱۶ درصد و نفت سفید ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانپیشنهاد ویژه
شناسه : 198668
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا