پذیریش مسافر از ۸ کشور آفریقایی ممنوع شد

به گزارش جهان صنعت نیوز:   حسن خوشخو رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در سامان هواپیمایی کشوری اظهار کرد:‌ در رابطه با ۸ کشور جنوب قاره آفریقا ممنوعیت‌هایی اعمال شده و تا زمان ابلاغیه جدید ورود مسافر از کشورهای اعلام شده را نخواهیم داشت.

وی افزود: اگر مسافر ایرانی باشد  ۲ هفته در قرنطینه اجباری قرار می‌گیرد. ضمن این که پرواز مستقیمی را از کشورهای آفریقایی به ایران نداریم.

وی ادامه داد:  این ممنوعیت برای پروازهایی است که ممکن است به‌طور غیرمستقیم مسافری را به ایران بیاورند.

 به گزارش تسنیم، رئیس مرکز مدیریت بیمار‌های واگیر وزارت بهداشت نیز طی مکاتبه‌ای با اشاره به مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا اعلام کرد: ورود مستقیم و غیرمستقیم مسافران غیرایرانی از مبدا هر کدام از کشورهای جنوب آفریقا از جمله بوتسوانا، نامیبیا، اسواتینی (سوازیلند)، لسوتو، موزامبیک، زیمباوه، مالاوی و آفریقای جنوبی تا اطلاع ثانوی به ایران ممنوع است.

همچنین مسافران ایرانی که از کشورهای یادشده عازم کشورمان هستند حداقل ۱۴ روز از بدو ورود در شرایط قرنطینه قرار گرفته و حق خروج -از قرنطینه- را نداشته و ظرف این مدت سه نوبت از آنها تست PCR به عمل خواهد آمد.

بر اساس مصوبات شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور استقرار و  تجهیز ایستگاه‌های سنجش سلامت در پایانه‌های مرزی و تامین فضای قرنطینه بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلان
شناسه : 231975
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا