آرامش و ثبات قیمت‌های بازار طلا و سکه در هفته پایانی پاییز

به گزارش جهان صنعت نیوز: بازار طلا و سکه در آخرین روزهای پاییز و شروع زمستان، هفته آرام و با ثبات قیمتی را پشت سرگذاشت و اگرچه دومین روز هفته به کانال ۱۲ میلیون تومان عقبگرد داشت اما دوباره در محدوده قیمت ۱۳ میلیون تومان ماندگار شد.

سکه طرح جدید روز شنبه با نرخ ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد و روز بعد به کانال ۱۲ میلیون تومان بازگشت و به رقم ۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه تنها روز یکشنبه در کانال ۱۲ میلیون تومان باقی ماند و فردای آن روز دوباره با بهای ۱۳ میلیون تومان داد و ستد می‌شد. در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز به طور متناوب ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و در آخرین روز هفته با رقم ۱۳ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان به کار خود پایان داد و به این ترتیب پرونده معاملات آن با کف قیمت ۱۳ میلیون تومان بسته شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته گذشته نیز نوسان اندکی را ثبت کرد.  به این شکل که روز شنبه یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۹۱ هزار تومان، روز یکشنبه برابر یک میلیون و ۲۷۸ هزار تومان بود یعنی ۱۳ هزار تومان کاهش داشت.

تغییرات قیمت در روزهای دوشنبه و سه شنبه افزایشی بود البته رقم آن اندک بود. روز دوشنبه یک میلیون و ۲۸۲ هزار تومان و روز بعد یک میلیون و ۲۹۲ هزار تومان بود.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز با نرخ یک میلیون و ۳۰۱ هزار تومان و یک میلیون و ۳۰۴ هزار تومان داد و ستد می‌شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و ۵۹۳ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۵۴۰ هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه ۶۷ هزار تومان افزایش یافت و برابر پنج میلیون و ۵۵۷ هزار تومان شد و در روز سه‌شنبه این رقم سه هزار تومان افزایش داشت. در روزهای پایانی هفته قیمت هر مثقال طلا رشد اندک قیمت داشت. روز چهارشنبه برابر پنج میلیون و ۶۳۸ هزار تومان و روز پنجشنبه پنج میلیون و ۶۵۳ هزار تومان داد و ستد شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۷۹۰ تا یک هزار و ۸۰۸ دلار نوسان داشت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت: انس جهانی طلا در یک هفته گذشته ۹ دلار افزایش داشت.

محمد کشتی آرای توضیح داد: همواره در روزهای پایانی سال میلادی شاهد نوسانات قیمت انس جهانی طلا هستیم و اما در سال‌های گذشته نوسانات زیاد بود. اما امسال این نوسنات بین پنج تا ۲۰ دلار بود.

وی با اشاره به نرخ ارز در هفته گذشته نیز گفت: نرخ ارز در یک هفته اخیر از ثبات نسبی برخوردار بود و نوسانات بهای ارز در صرافی‌های بانکی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰تومان بود.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر طلا افزود: به تبع نوسانات کم نرخ ارز و انس جهانی طلا، بهای انواع سکه و طلا نیز رشد قابل توجهی نداشت.

وی اظهارداشت: حباب سکه در ۱۰ روز اخیر با توجه عرضه و تقاضا در بازار افت و خیز زیادی داشت و در روز پنجشنبه به نسبت شنبه ۸۰ هزار تومان کاهش داشت.

به گفته کشتی آرای حباب سکه روز گذشته ۳۰۰ هزار تومان بود.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: در مجموع هفته باثبات قیمت و آرامی را در بازار طلا شاهد بودیم و داد و ستدها روال عادی خود را داشت.

وی پیش‌بینی کرد با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی طلا در روزهای آینده و ادامه روند مذاکرات ایران و با کشورهای دیگر تغییرات عمده‌ای در بهای سکه و طلا نداشته باشیم.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانپیشنهاد ویژه
شناسه : 237115
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا