امام جمعه موقت تهران: حمله موشکی سپاه پیام قدرت بود

جهان صنعت نیوز| کاظم صدیقی در خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه با بیان اینکه همه مومنین و مومنات و همه پاک دلان و شما نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه می‌کنم، بیان کرد: اهل تقوا بهشت را در اختیار دارند. تقوا نزدیک ترین راه برای دستیابی به جنت الهی است. الان هم بهشت و هم جهنم موجود است. خوش به حال آنهایی که درس تقوا را می‌بینند و چشم باطن‌شان باز است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران عنوان کرد: تقوا یعنی انسان حواسش جمع باشد و در گودال جهنم نیفتد. امام حسین(ع) در پاسخ به کسی که از ایشان احوالپرسی کرد، فرمودند من در حالی هستم که قدرت خدا و جلال خدا من را احاطه کرده است. هیچ وقت تنها نیستم و آن قدرت خداست و هرجا باشم این قدرت با من است. ما که داریم روز و شب را یکی پس از دیگری از دست می دهیم باید بدانیم مرگ در تعقیب ماست. اگر کسی را تعقیب کنند بالاخره می گیرند. انسان قدرت فرار از چنگ مرگ را ندارد. ای کاش ما هم سراغ مرگ را بگیریم و با او دوست شویم و مرگ ما وصال و هم نشینی با پیامبر و امامان و استقرار در بهشت برین باشد. این نکته تقوا را روشن می‌کند.

وی، بیان کرد: پل صراطی که در قرآن ترسیم شده است به این شکل است که از روی جهنم عبور می‌کنیم تا به بهشت برسیم. اگر در عبور غفلت کنیم در مسیر جهنم می‌افتیم. این مثال برای قضات است. قضات در لبه جهنم قرار دارند. اگر غفلت کنند بدانند حق‌الناس قابل گذشت نیست. همه ما ممکن است درگیر این مسیر شویم گاهی با زبان و گاهی با بدن و … در نهایت راه خطرناک است که باید مراقب باشیم و پناهندگی به خدا و کشتی نجات اهل بیت لازم است. تقوا، مراقبت همه اعضا و جوارح است. مراقبت برخوردها با دوست و دشمن است. به چه فکر می کنیم؟ آیا سراغ دارید کسی را که ۵ دقیقه به جان دادن و شب اول قبر خود فکر کند؟ به عاقبت کارهایش فکر کند؟ محاسبه ای نسبت به گذشته داشته باشد؟ تقوا هم مراقبه است هم محاسبه است. اطاعت پیامبر و ائمه اطهار و اطاعت از علم و عالم در قرآن سفارش شده است. تبعیت نا آشنا از آشنا و نابلد از بلد در طول تاریخ وجود داشته است. در مسئله رهبری و حاکمیت جامعه یک نفر بیشتر نمی‌تواند باشد در تمام زمان‌ها یک فرد بوده است.

وی افزود: خمسه مطهره هم مقدس بودند و تا زمانی که پیامبر بود پرچم دار بودند و پس از ایشان امیرالمومنین این پرچم را به دست گرفتند. در مساله نیابت حضرت حجت عقل اقتضا می کند موسسه یک مدیر یک وزارتخانه یک وزیر و یک مدرسه یک مدیر نیاز دارد. یک اراده، وحدت می آورد لذا امامت در بیان حضرت امیر و حضرت فاطمه منشا وحدت نامیده شده است. در مورد دیگر افراد و تبعیت از آنها برای مثال تبعیت از پدر و مادر واجب است. رییس جمهور، وزیر و امام جمعه یک محل و … چیزی از ما می‌خواهند ما به دین و شرع نگاه می‌کنیم. هرجا از ما چیزی جز دین خواستند حق نداریم از هیچ کسی اطاعت و تبعیت کنیم.

صدیقی، با اشاره به حضرت یعقوب و غیبت حضرت یوسف، خاطرنشان کرد: غیبت حضرت یوسف باعث از بین رفتن برکت شد. نمی دانستند آنکه مایه حیات و عزت‌شان است حضرت یوسف است و نتوانستند او را تحمل کنند. به حضرت پناه بردند و گفتند ما کم گذاشتیم تو برای ما کم نگذار. ما باید به سنگر صبر و استقامت پناهنده شویم. نماز را خم و راست شدن ندانید. هرجا کم آوردید سراغ نماز و دعا و صبر بروید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت مطالعه صحیفه سجادیه، تصریح کرد: سیره امام سجاد(ع) این بود که فراوان برای امام حسین(ع) می‌گریست. بر سر سفره گریه می‌کرد. هنگام ذبح گوسفند گریه می کرد. امام سجاد(ع) در عاشورا و پس از عاشورا مصیبت‌های فراوانی دید. اتمام پروژه عاشورا با امام سجاد(ع) بود.

صدیقی در ادامه با توصیه به پرهیز از گناه افزود: اولین مناسبت این ایام شهادت امام سجاد(ع) است این مناسبت را به امام زمان(عج) و شما تسلیت عرض می کنم. نکته قابل بیان دیگر ضرب شست موشکی ما در کردستان عراق و دومین مورد آن پس از حادثه اهواز که کودک و زن و مرد را آماج گلوله مستکبرین قرار دادند، بود که از چندصد کیلومتری، موشک های عزت‌بخش ما سران داعش را در عمق سوریه و بیخ گوش آمریکایی‌ها به درک فرستادند. این اقدام پیام قدرت بود و این پیام بود که اگر امنیت می‌خواهید باید در کنار ایران و در سایه ایران باشید و حواستان جمع باشد که طبق فرموده رهبر معظم انقلاب دوران بزن در رو تمام شده است یکی بزنید ده تا می‌خورید.

صدیقی، گفت: ما این ظهور و بروز را به فرماندهان سپاه، رهبر و مردم تبریک می گوییم. نماز شکر بخوانید. رهبر فرزانه ما روز پنجشنبه نقشه راه را ترسیم کردند. حضور ۱۰۰ هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی برای دومین بار نقطه عطف شد. اولین نقطه عطف هم دوران دفاع مقدس بود. تاریخ جز در دوران کربلا چنین فعالیت هایی را به خود ندیده بود. امروز رهبر ما و جوانان ما گره‌های غیر قابل باز شدن مانند انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مقابله با منافقین و مقابله با فتنه را باز کردند. این جوانان ذخیره امام زمان(عج) هستند. امیدوار هستیم که این جوانان می‌توانند سرافراز از هر جبهه ای بیرون بیایند و حتی جوانانی که کمی ریزش دارند را از منجلاب و بدبختی نجات دهند.

صدیقی، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در پایان صحبت‌های دیروز خود به جوانان تاکید کردند که دشمن را حس کنند. گفتند راه ما صاف نیست و قرار است از عقبه‌ها بالا برویم. دشمنان ما با همه نیرو و توان به میدان آمدند. مسئله مورد تاکید دیگر ایشان استقامت است. باید همانند هشت سال دفاع مقدس که استقامت کردید اکنون هم در مقابل جنگ رسانه ای بایستید. رهبر دیروز با نقل این حرف ابلهانه رییس جمهور ابله آمریکا که ” سه ماه صبر کنید کار نظام تمام است”گفتند مشکل وجود دارد اما بن بست هرگز. اگر قدرت اسلام، وحدت و استقامت داشته باشیم باز هم به لطف خدا آمریکا شکست خواهد خورد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران، در تذکری به مجریان کشور، اظهار کرد: بی ثباتی در امر اقتصاد، ارز و خودرو کام مردم را تلخ کرد. اینکه قیمت ها کاهش می یابد و افتادن در سیر نزولی نشان دهنده این است که این موضوع تصنعی و کار دشمن بوده و ان شاءالله در آینده بیشتر کاهش یابد و مردم آن را لمس کنند. حضرت آقا بیش از ۱۰ هزار هسته جهادی در کشور معرفی کردند. مجریان به این افراد توجه کنند. در رابطه با موضوع کامیون‌دارها نیز این مطلب می توانست مدیریت شود تا به اینجا نرسد. تمام کسانی که باعث این امر شدند گناهکار هستند. وزارت راه باید به وظیفه خود عمل کند و به جای حرف‌های بی ربط به کار خود سامان دهند. کامیون داران هم باید حواسشان باشد که ابزار دشمن قرار نگیرند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی بیان کرد: پلیس‌ها همیشه در سنگر هستند و هیچ وقت نیست که در جبهه نباشند. پلیس امنیت، پلیس راه برای برقراری نظم و امنیت شب و روز ندارند. وزیر محترم آموزش و پرورش در مورد سند تحول مواردی را بیان کردند. ایشان حتما اطلاع دارند در برخی مدارس هنجارشکنی‌هایی مشاهده می شود. لازم است حیا و عفت به صورت چشمه های حیات به مدرسه ها تزریق و آموزش داده شود و ما این توقع را از ایشان داریم. مطالبی در مورد عراق و سوریه و یمن هم وجود داشت که فرصت برای بیان آن نیست.

اخبار برگزیدهسیاسی
شناسه : 2386
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا