انتقاد قالیباف از عملکرد هیات رئیسه مجلس

به گزارش جهان صنعت نیوز: مالک شریعتی نیاسر در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به هیات رئیسه بیان کرد: بعضا طرحهایی در مجلس مطرح می شود که بسیار اساسی بوده و برای سالیان سال امور کشور را تحت الشعاع قرار می دهد. نمایندگان نیز در خصوص این طرح ها کار کارشناسی انجام داده و پیشنهاداتی را برای ارائه آماده می کنند، اما متاسفانه برخی از اعضای هیات رئیسه مانع طرح این پیشنهادات یا اظهار نظر مخالف و موافق می شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: چرا در قانون گذاری این قدر عجله می شود؟ این سرعت با کار کارشناسی مغایرت دارد، از یک سو گفته می شود زمان کم است اما از سوی دیگر در انتهای جلسه بر خلاف آیین نامه حدود نیم ساعت فرصت تذکر یک دقیقه ای به نماینده ها داده می شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: این که شما گفتید چه عجله ای در بررسی طرح ها داریم  باید بگویم طرح جهش تولید دانش بنیان حدود ۴ جلسه است که در صحن مجلس مورد ارزیابی قرار گرفته و طرح مهمی است و در تمام جلسات پیشنهادات نمایندگان مورد ارزیابی قرار گرفت. در خصوص تذکرات نیز بر اساس آیین نامه ۶۵ دقیقه فرصت در اختیار ما است و در بحث تذکرات یک دقیقه ای نیز اگر حادثه ای رخ دهد هیات رئیسه می تواند این اجازه را دهد تا نمایندگان حوزه انتخابیه از پشت تریبون اظهار نظر کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: این درست نیست که بگویید مجلس نسبت به قوانین مهم بی توجه است. طرح جهش تولید دانش بنیان یکی از دقیق ترین طرح هایی است که در مجلس و کمیسیون مربوطه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. در بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان از نظرات همه صاحب نظران استفاده شده است و با پیشنهادات خوب صحن مجلس تکمیل شده است. مجلس برای قوانین مهم اهمیت قائل  است.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانپیشنهاد ویژهسیاسی

شناسه : 239656
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا