وزیر بهداشت: ۹۰ درصد فوتی‌های کرونا در کشور واکسن نزده‌اند

به گزارش جهان صنعت نیوز:  دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به خبرنگاران اعلام کرد: براساس مطالعات مستند شده کسانی که واکسن نمی زنند بیش از ۱۰ برابر احتمال مرگ و میر و صدمه آنها بیشتر است.

وی بیان کرد: از ابتدای کار دولت سیزدهم کمیته علمی قوی با حضور استادان دانشگاه‌های کشور تشکیل و در قالب جلسه‌های مستمر مرتب میزان مرگ و میر و اثربخشی واکسن ها بررسی می‌شود و با هماهنگی ایجاد شده در زمان حاضر درمان‌های متعدد در زمینه کرونا وجود ندارد و با حضور دانشمندان در این کمیته صدای واحدی در این باره در کشور وجود دارد.

عین اللهی اضافه کرد: بحث‌های ضد واکسن تنها محدود به ایران نیست و در خیلی از کشورها این مساله مطرح است اما دانشمندان جهان به این اجماع رسیده اند که مهمترین راهی که می تواند از کرونا جلوگیری کند تزریق واکسن است و هر کشوری که واکسیناسیون بیشتری داشته مرگ و میر کمتری نیز داشته است.

برگشت واکسن های وارداتی از کشور لهستان به دلیل تایید نشدن آنها بود

وی در مورد جایگزینی واکسن‌های اهدایی وارد شده از کشور لهستان یادآور شد: هر واکسنی که به کشور وارد می‌شود باید منشاء و مبدا آن مطالعه و مورد بررسی قرار گیرد و به تایید برسد، با توجه به اینکه این واکسن‌ها مورد تائید سازمان غذا و دارو نبود با آن کشور تماس گرفته و آن واکسن ها برگشت داده شد و به همان تعداد واکسن‌هایی که مورد تائید بود وارد و جایگزین شد.

بیمه‌ها باید برای ارائه خدمات رایگان در زمینه فرزند آوری به مردم کمک کنند

عین اللهی در مورد راه اندازی قرارگاه جوانی جمعیت گفت: یکی از وظایف مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ترویج فرزند آوری با هدف جوان شدن جمعیت است مساله ای که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و در سال‌های گذشته خیلی کم رنگ شده بود و تهدید بزرگی برای آینده مملکت به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: در بحث تنظیم خانوده و محدودیت جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال‌های گذشته نقشی مهم داشته است اما در دولیت سیزدهم تلاش شده جوانی جمعیت انجام شود در همین ارتباط از همه آنهایی که مسئول هستند برای حضور در این قرارگاه دعوت می‌شود، بویژه بیمه‌ها که باید از همه امکانات خود برای ارائه خدمات رایگان به مردم استفاده کنند.

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش می‌شود بتوانیم خانم‌های بارداری که بیمه نیستند به محض بارداری بیمه شوند و یک فضای تشویقی برای فرزندآوری در جامعه ایجاد شود.

اقدام‌های جدی برای برطرف کردن کاستی های بخش سلامت استان بوشهر نیاز است

وی در باره استان بوشهر بیان کرد: این استان از جمله استان‌های محروم کشور به شمار می رود که میزان امکانات حوزه سلامت آن نسبت به جمعیت کمتر است و باید اقدامات جدی در زمینه حل این کمبودها صورت بگیرد.

عین اللهی در باره بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: این بیمارستان به عنوان تنها مرکز آموزشی استان بوشهر تعداد تخت‌هایی که دارد جوابگوی جمعیت استان نیست و باید طرح گسترش آن فراهم شود.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان سلمان فارس تامین اجتماعی بوشهر بیان کرد: این بیمارستان امکان تبدیل به مرکز آموزشی را دارد و در این باره با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صحبت شد که ایشان نیز موافقت کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قول همکاری بیمارستان امیرالمومنین نیروی هوایی در بوشهر اضافه کرد: باید از امکانات موجود در این استان برای افزایش فضای آموزشی و درمانی استفاده شود.

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز پنجشنبه برای انجام سفر یکروزه وارد بوشهر شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، بازدید از بیمارستان امیر المومنین نیروی هوایی و شهدای خلیج فارس بوشهر، تجدید میثاق با شهدا، دیدار با خانواده شهید سلامت زهرا رگبار از جمله برنامه های سفر وزیر بهداشت به این استان است.

عین اللهی در این سفر یکروزه همچنین مراکز واکسیناسیون، تحقیقات پزشکی هسته ای بوشهر را مورد بازدید قرار داد و نشستی با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خواهد داشت.

نمایندگان مردم بوشهر، گناوه و دیلم و دشتستان در مجلس شورای اسلامی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی را در این سفر همراهی می کنند.

اخبار برگزیدهپیشنهاد ویژه
شناسه : 249211
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا