هشدار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به وراث متوفیان سهام عدالت

به گزارش جهان صنعت نیوز:   از روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، در این اطلاعیه آمده است: در روزهای اخیر برخی افراد بدون صلاحیت، با اظهار نظرهای غیرکارشناسی و ارائه اطلاعات غلط، وراث متوفیان سهام عدالت را دچار سردرگمی کرده‌اند.

این در حالی است که شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان متولی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث، در هفته های گذشته رسما اعلام کرده است که این شرکت در حال طراحی سامانه و همکاری با دستگاه‌های ذی‌صلاح برای انجام فرایندهای این انتقال به صورت الکترونیکی است و وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه‌های رسمی این شرکت باشند.

گفتنی است مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز در هفته‌های جاری اعلام کرده است که سهام عدالت بیش از سه میلیون متوفی تا ۶ ماه آینده به وراث و افراد تحت تکفل واگذار می‌شود.

«محمد باغستانی»، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفته بود: طراحی سامانه برای واگذاری سهام عدالت متوفیان به وراث در دست انجام است و پیش بینی می‌کنیم تا حدود ۶ ماه دیگر این سامانه به سرانجام برسد.

وی درخصوص علت طولانی شدن فرایند تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان، تصریح کرد: باید زیرساخت‌های متعددی برای واگذاری سهام این افراد ایجاد می‌شد و پیچیدگی‌هایی که برای انتقال‌های قهری متصور است موجب شد تا این فرایند طولانی شود.

گفتنی است، هرگونه اطلاع رسانی در خصوص سهام عدالت فقط از طریق وب‌سایت رسمی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نشانی www.csdiran.ir به اطلاع عموم مشمولان سهام عدالت می‌رسد.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانبانک و بیمه
شناسه : 250029
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا