اخبار برگزیدهاقتصاد کلان

هشدار امواج ۲ متری در سواحل جنوبی/ تداوم بارندگی در برخی استان‌ها تا جمعه

به گزارش جهان صنعت نیوز:  بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال و ارتفاعات کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، شرق سمنان و شرق یزد رگبار باران، وزش باد شدید،‌رعدوبرق و در برخی مناطق تگرگ و خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.

 فردا در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می‌دهد و سامانه بارشی به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

قرعه کشی والکس

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور، پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی مناطق جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌ جنوبی البرز و روز جمعه در برخی مناطق شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی رگبار پراکنده،‌رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا چهارشنیه در شمال غرب، غرب، مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و سواحل دریای خزر و از سه‌شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق و شرق کشور افزایش تدریجی دما روی می‌دهد.

این در حالی است که پنجشنبه و جمعه در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش 6 تا 10 درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: افزایش میزان سرعت باد غربی – شمال غربی

زمان پایان: بعدازظهر دوشنبه 1401/01/29

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی تا حدود 2 متر در نواحی فرا ساحلی و 2 تا 3 متر

منطقه اثر: نواحی ساحلی و دور از ساحل در بوشهر و شرق خلیج فارس

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قایق های تفریحی و شناورهای سبک، احتمال اختلال در تردد با شناورهای نیمه سنگین، خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و خسارت به تاسیسات دریایی

توصیه: ممنوعیت شنا، جمع آوری تورها و وسایل صیادی، اجتناب از تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، محدودیت در فعالیت‌های دریایی و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت


شناسه : 257114
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا