۴۵۳ معدن کوچک‌ مقیاس در سال ۱۴۰۰ احیا و فعال شد

به گزارش جهان صنعت نیوز:  به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، طبق آمار جدید طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، با تکمیل ظرفیت پروانه‌های بهره برداری معادن فعال شده سال گذشته، بیش از سه‌هزار فرصت شغلی و افزون بر ۲۲.۵ میلیون تن افزایش تولید ایجاد خواهد شد.

همچنین ۲۷ معدن در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ احیا و فعال شد که در صورت تکمیل ظرفیت پروانه بهره‌برداری، منجر به ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ نفر و تولید بیش از یک میلیون تن ماده معدنی خواهد شد.

از سوی دیگر تعداد معادن احیا شده از ابتدای طرح به ۸۵۲ معدن رسیده است که این تعداد معدن، قابلیت ایجاد شغل برای ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر دارد.

نهضت فرآوری و بهره‌وری در معادن کشور در دوم مهرماه سال ۹۶ آغاز به‌کار کرد و در ۲۴ بهمن‌ماه همان سال، تفاهم‌نامه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس منعقد شد.

مهمترین هدف این طرح، فعال‌سازی معادن کشور است که نتیجه آن افزایش تولید و اشتغال به‌ویژه در مناطق محروم با محوریت توسعه و حمایت از اکتشاف و بهره برداری از ظرفیت معادن غیرفعال و قابل توسعه در کشور با استفاده از سرمایه بخش خصوصی خواهد بود که با استراتژی‌های کلان اقتصاد مقاومتی، ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تطابق دارد.

شناسایی فرصت‌های کوچک معدنی برای سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف کشور، استفاده از فناوری جدید برای فرآوری معادن با عیار پایین‌تر، استفاده بهینه و به‌کارگیری پتانسیل، ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی- اجرایی موجود و تاکید بر تأمین نیاز داخلی و صادرات محصول مازاد بر نیاز داخل، سایر اهداف این طرح را تشکیل می‌دهد.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانصنعت و معدن
شناسه : 257140
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا