هشدار یک نماینده مجلس :

بازدهی بورس تحت تاثیر بازارهای موازی است

جهان صنعت نیوز| رحیم زارع درباره وضعیت شاخص بورس گفت: در مجموع وضعیت بازار سرمایه مناسب بوده و با توجه به اینکه یکی از سیاست های اقتصادی کشور تقویت این بازار است پیش بینی می شود سرمایه گذاری در بورس در بلندمدت مناسب باشد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید مجلس، افزود: مشخص شده سرمایه گذاری در بازار ارز ریسک قابل توجهی دارد در نتیجه باید سیاست های حمایتی از بورس بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا مردم ترغیب شوند که نقدینگی خود را به بازار سرمایه سوق دهند.

زارع تصریح کرد: سقوط آزاد نرخ دلار در هفته گذشته بیانگر این است باید مردم در بخش مولد اقتصاد سرمایه گذاری کنند تا با انجام این مهم، برای توسعه اقتصاد کشور و اشتغالزایی فرزندان این سرزمین شرایط فراهم شود.

وی ادامه داد: اینکه سوداگران قصد دارند با شایعه پراکنی مانع هدایت نقدینگی به بازار سرمایه شوند اثبات شده اما مردم نباید به این شایعات توجه کنند حتی کسانی که اطلاعات کمی از بازار سرمایه دارند می توانند با استفاده از مشاوره شرکت های تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، در بورس سرمایه گذاری کنند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، یادآور شد: فرهنگ سرمایه گذاری در بازار سرمایه باید ترویج داده شود چرا که با سرمایه گذاری در بورس می توان بازار دلالی کاذب را مهار کرد.

اخبار برگزیدهبانک و بیمه

شناسه : 2581
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا