سرمایه‌گذاری صنعتی در کردستان مستلزم شناسایی ظرفیت‌ها است

به گزارش جهان صنعت نیوز: سیدرضا فاطمی امین روز جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان بر شناسایی ظرفیت های صنعت، معدن و تجارت در همه شهرستان های استان کردستان تاکید کرد و اظهار داشت: وقتی این ظرفیت ها به طور کامل احصا شده باشد زمینه ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال فراهم می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز جمعه به همراه رییس جمهور به استان کردستان سفر کرده است به عنوان نماینده دولت راهی شهرستان های قروه و دهگلان شده است.

فاطمی امین در ادامه با اشاره به بازدید خود از ۲ واحد تولیدی اضافه کرد: به دلایل متعدد واحدهای تولیدی با مشکلات و مسائل زیادی مواجه هستند که برای برطرف کردن آنها همه تلاش و توان خود را بکار گرفته‌ایم.

مهاجرت به آلمان

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ثبات نرخ ارز منجر به کنترل گرانی و تورم خواهد شد، ادامه داد: وام ارزی و ریالی در راستای حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی و بهبود وضعیت کسب و کار و معیشت مردم پرداخت می شود.

فاطمی امین اعلام کرد: برای تامین اعتبار مورد نیاز واحدهای تولیدی بخش صمت کردستان، ۱۰ هزار میلیارد ریال در این سفر قرار شده مصوب شود که در قالب تسهیلات بانکی به این واحدها پرداخت خواهد شد.

استان کردستان امروز جمعه میزبان سفر استانی آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور و هیات همراه است.

دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم شهرستان سقز، نشست با روحانیون استان، دیدار با مردم سنندج در ورزشگاه ۶ هزار نفری ۲۲ گولان، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور به کردستان است.

وزیر آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، رییس دفتر رییس جمهور، مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی می کنند.

استان کردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانپیشنهاد ویژهصنعت و معدن

شناسه : 273830
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا