ابطال معاینه فنی خودروهای مجهز به چراغ‌های زنون‌دار

به گزارش جهان صنعت نیوز: سید رضا مفیدی اظهار کرد: مطابق قانون یکی از مدارک مورد نیاز که هر خودرویی باید به همراه داشته باشد گواهی معاینه فنی معتبر است. در بعضی از مواقع خودروها به علت فراموشی، زمان اعتبار گواهی معاینه فنی جریمه می‌شوند. براساس درخواست مشتریان این ستاد در راستای اجابت نیاز و خدمت‌رسانی شایسته و مضاعف به شهروندان یک خدمت ویژه را به واحد مدیریت امور مشتریان اضافه کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ روز قبل از انقضاء معاینه فنی، پیامک یادآوری زمان اعتبار گواهی معاینه فنی به مراجعه‌کنندگان به مراکز معاینه فنی شهر تهران از سال گذشته ارسال می‌شود، گفت: تنها از مراجعه‌کنندگان درخواست می‌شود برای اطلاع‌رسانی دقیق و اطمینان از ارسال موفق پیامک‌ها، اطلاعات مربوط به شماره تماس را به صورت صحیح به همکاران پذیرش خودرو در مراکز معاینه فنی منتقل کنند.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران افزود: علاوه بر ارسال پیامک اطلاع‌رسانی زمان انقضاء معاینه فنی، در راستای مدیریت امور مشتریان ظرفیت پذیرش از طریق نوبت‌دهی اینترنتی در مراکز معاینه فنی صددرصد افزایش یافته و در حال حاضر شهروندان متقاضی برای استفاده از این خدمات به سهولت می‌توانند در سایر مراکز نسبت به اخذ نوبت و مراجعه با تعیین وقت قبلی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت مدیریت صف و به حداقل رساندن معطلی و همچنین ارتقاء کیفی ارائه خدمات به شهروندان به صورت آزمایشی پذیرش مرکز معاینه فنی دماوند از ساعت ۱۴ لغایت ۱۵ صرفا از طریق نوبت‌دهی اینترنتی انجام می‌شود، گفت: این سامانه در حال حاضر از طریق سامانه تهران من و سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir در دسترس است.

مفیدی افزود: علاوه بر الزامات و ضوابط تعیین شده دوره‌های معاینه فنی برای وسایل نقلیه مطابق قانون گواهی معاینه فنی یک خودرو تا زمانی دارای اعتبار است که خودرو دارای نقص فنی که موجب کاهش ایمنی در عبور و مرور و یا انتشار بیش از حد مجاز گازهای آلاینده هوا و یا آلودگی بیش از حد مجاز صدا شود، نباشد.

وی اضافه کرد: خودرویی که پس از اخذ معاینه فنی نسبت به تغییر وضعیت ظاهری و نصب تجهیزات غیراستاندارد مانند گارد و یا لامپ‌های زنون و هدلایت اقدام می‌کند این خودرو توسط پلیس متوقف و بلافاصله معاینه فنی آن ابطال می‌شود.

مفیدی با بیان اینکه خودروهای مشمول معاینه فنی، براساس قانون وسایل نقلیه شخصی و دولتی از زمان تولید به مدت ۴ سال از انجام معاینه فنی معاف است، تصریح کرد: در حال حاضر وسایل نقلیه شخصی و دولتی تولید مردادماه ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی بوده و باید جهت اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند. مطابق قانون معاینه فنی برای تمام وسایل نقلیه الزامی است و موتورسیکلت‌ها نیز مشمول این قانون هستند.

اخبار برگزیده

شناسه : 278135
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا