اخبار برگزیدهاقتصاد کلان

قیمت جهانی نفت امروز 21 مرداد 1401

به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز جمعه در بحبوحه بی‌ثباتی در مورد دورنمای تقاضا کاهش یافت. اما با فروکش کردن ترس از رکود اقتصاد دنیا، قیمت نفت طی یک هفته گذشته افزایش داشته‌است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 56 سنت معادل 0.56 درصد کاهش به 99 دلار و 4 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 52 سنت معادل 0.55 درصد کاهش 93 دلار و 82 سنت معامله می‌شود.

468x60 Gostaresh Sanat - قیمت جهانی نفت امروز 21 مرداد 1401

نفت برنت 4 درصد و نفت خام آمریکا بیش از 5 درصد طی هفته گذشته افزایش قیمت داشته‌اند.

تحلیلگران عقیده دارند به‌خاطر بی‌ثباتی‌های موجود در مورد تقاضای نفت در کوتاه‌مدت، نفت برای مدتی در همین محدوده باقی می‌ماند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک در روز پنجشنبه پیش‌بینی خود در مورد رشد تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی را 260 هزار بشکه در روز پایین آورد. این سازمان حالا انتظار دارد تقاضا 3.1 میلیون بشکه در روز در سال جاری افزایش یابد.

نظر آژانس بین‌المللی انرژی تفاوت زیادی با اوپک دارد. این آژانس پیش‌بینی خود برای تقاضای جهانی نفت را افزایش داده و 2.1 بشکه در روز اعلام کرده‌است. دلیل این اقدام آژانس بین‌المللی انرژی را می‌توان افزایش تمایل به استفاده از نفت برای تولید برق به‌دنبال افزایش قیمت گاز دانست.

این آژانس همچنین دورنمای عرضه نفت روسیه را در نیمه دوم سال جاری میلادی 500 هزار بشکه در روز افزایش داد، اما عقیده دارد اوپک برای افزایش تولید با مشکل مواجه خواهد شد.


شناسه : 280996
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا