مرندی: حذف نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی هیچ وقت پیش‌شرط توافق نبوده است

به گزارش جهان صنعت نیوز: محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین، در واکنش به یک گزارش شبکه سی‌ان‌ان که ادعا کرده بود «تهران بر خارج کردن نام سپاه پاسداران ایران از لیست تحریم‌های آمریکا پافشاری نخواهد کرد»، در صفحه توییترش نوشت: من بارها در چند ماه اخیر گفته‌ام خارج کردن نام سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا هیچ وقت پیش‌شرط یا درخواستی کلیدی نبوده است.

مرندی ادامه داد: ایران هم سنتکام را در لیست گروه‌های تروریستی‌اش نگه خواهد داشت. اما اگر آمریکا لازم می‌داند چنین چیزی بگوید تا به توافق مقبولیت بخشد، به خودشان ارتباط دارد.

اجلاس جهانی کیش

یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه خبری ‌سی‌ان‌ان درباره آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام گفته بود: اکنون در مقایسه با دو هفته پیش به حصول توافق در وین نزدیک‌تر شده‌ایم اما هنوز نتیجه نامشخص است زیرا برخی شکاف‌ها به قوت خود باقی مانده است. بایدن تنها توافقی را تایید خواهد کرد که منافع ملی ما را تامین کند.

وی در ادامه با اشاره به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در مذاکرات وین که این اتحادیه آن را پیش‌نویس نهایی خوانده است، ادعا کرده بود که ایران از درخواست کلیدی خود برای حذف نام سپاه پاسداران از فهرست تروریستی آمریکا صرف‌نظر کرده است.

اخبار برگزیدهسیاسی
شناسه : 283126
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا