اخبار برگزیدهپیشنهاد ویژهسیاسی

مخبر: اراده دولت برای احیای جهاد سازندگی جدی است/ انحلال جهاد اشتباه بود

به گزارش جهان صنعت نیوز:  محمد مخبر در جلسه‌ای با اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای پشتیبانی از فعالیت‌های جهادی گفت: رویکرد جدی دولت سیزدهم توسعه و محرومیت‌زدایی با اتکاء به توان و ظرفیت مردم است و جهاد سازندگی باید به جریانی امیدآفرین و نمادی برای کارآمدی نظام تبدیل شود.  

معاون اول رییس جمهور افزود: در این زمینه برنامه دولت صرفا رفع مشکلات مردم در کوتاه مدت نیست بلکه می‌خواهد همه خلاقیت‌ها و ظرفیت‌های مردمی را برای ساخت آینده کشور به کار بگیرد.

قرعه کشی والکس

مخبر با تاکید بر اینکه دولت امکانات، منابع و ابزار لازم را برای فعالیت جهاد سازندگی فراهم خواهد کرد، گفت: خوشبختانه علاوه بر دولت، سایر نهادها نیز در این مسیر پای کار هستند و جهاد سازندگی باید با اتکاء به پشتوانه‌های دولتی و مردمی، خلاء‌های کشور را شناسایی و ماموریت‌های بزرگی را به سرانجام برساند.

وی از انحلال جهاد سازندگی به عنوان یک اشتباه نام برد و افزود: جهادسازندگی اگرچه بصورت شکلی در گذشته از بین رفت اما محتوا و روح حاکم بر این جریان همچنان در کشور زنده است؛ چرا که خاصیت فرهنگ و روحیه جهادی این است که با وجود مخالفت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها، متوقف نمی‌شود.

معاون اول رییس جمهور از اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی خواست چارچوب، اهداف و ساختار دقیقی برای احیای جهاد سازندگی تدوین و با جدیت آن را پایه‌گذاری و پیگیری کنند.

در این جلسه سید امیر حسین مدنی دبیر شورایعالی جهادسازندگی نیز با بیان اینکه تلاش اصلی این مجموعه، حرکت در مسیر تولید، اشتغال، رفع آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی و گفتمان‌سازی است، گفت: جهاد سازندگی به پشتوانه توان و ظرفیت مردمی تلاش خواهد کرد منویات مقام معظم رهبری را محقق سازد.  

همچنین گزارشی از مطالعات انجام شده درخصوص فرایندها، اهداف، ماموریت‌ها و ارکان دبیرخانه شورای عالی جهاد سازندگی ارائه شد و اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای احیای فعالیت‌های جهاد سازندگی پرداختند.


شناسه : 283373
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا