محمد اسلامی: انرژی اتمی ربطی به بمب ندارد

به گزارش جهان صنعت نیوز: رییس سازمان انرژی اتمی معتقد است که فرآیند تبدیل علم و دانش به فناوری، فناوری به صنعت و ثروت و نهایتا تاثیرگذاری در جامعه یک مهارت چندلایه ترکیبی است که در تعامل مدرسه و خانواده باید رخ دهد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با یادآوری رونمایی سند توسعه راهبردی سازمان انرژی اتمی در۲۰ فروردین سال جاری گفت: مطابق با این سند در حوزه نیروگاهی در این بازه زمانی یعنی برنامه ۲۰ ساله باید حداقل ۲۰ هزار نیروی متخصص تربیت کنیم. در این سند، تاثیرگذاری انرژی اتمی در بخش‌های مختلف زندگی مردم را تعریف کرده‌ایم.اسلامی چرخه سوخت هسته‌ای را یک چرخه قدرت‌ساز دانست و با بیان اینکه انرژی اتمی ربطی به بمب ندارد، خاطرنشان کرد که بمب را می‌گویند تا اجازه دسترسی به این فناوری را پیدا نکنیم. در بخش مولکولی روی آب سنگین کار می‌کنیم و امسال توانستیم خط تولید قطره غربالگری نوزاد از آب سنگین را راه‌اندازی کنیم. قبل از انقلاب نیز با ورود به حوزه فناوری‌های نوین و نوظهور به دلیل آنکه قدرت‌ساز است مخالف بودند.

جمهوری اسلامی ایران کمتر از ۲ درصد ظرفیت اتمی جهان را در اختیار دارد، اما ۲۵ درصد بازرسی جهان در جمهوری اسلامی ایران انجام شده است و برجام را با تخریب و زیر سوال بردن زیرساخت هسته‌ای شروع کردند.

اخبار برگزیدهپیشنهاد ویژهسیاسی

شناسه : 283464
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا