واکنش اسلامی به اظهارات گروسی: کلیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق ضوابط پادمان انجام می‌شود

به گزارش جهان صنعت نیوز:  رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه کلیه فعالیت های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط پادمان انجام می شود، گفت: جنجال آفرینی هایی که رژیم صهیونیستی، منافقین و ضد انقلاب پرچمدار آن هستند، موارد اتهامی است. ما از مدیرکل آژانس انتظار نداریم هیاهویی که ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران ایجاد کرده اند و بیش از ۲۰ سال است که اینها را دامن می زنند و دنبال می کنند، اهمیت بدهد و مزاحمت برای برنامه توسعه ای کشور ایجاد کند.

محمد اسلامی در حاشیه تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان های امام خمینی(س) در واکنش به اتهامات پادمانی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران، به خبرنگار جماران گفت: موضوع بسیار حائز اهمیت است که ایران عضو NPT است، کلیه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط پادمان انجام می شود. آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران مستقر است و فعالیت های هسته ای ایران را تحت نظارت دقیق خودش دارد و ایران تمام فعالیت های خودش را از نخستین روز با هماهنگی و ضوابط آژانس دنبال کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: جنجال آفرینی هایی که رژیم صهیونیستی، منافقین و ضد انقلاب پرچمدار آن هستند، موارد اتهامی است. ما از مدیرکل آژانس انتظار نداریم هیاهویی که ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران ایجاد کرده اند و بیش از ۲۰ سال است که اینها را دامن می زنند و دنبال می کنند، اهمیت بدهد و مزاحمت برای برنامه توسعه ای کشور ایجاد کند.

مهاجرت به آلمان

وی اظهار داشت: ما به هیچ وجه نمی پذیریم که مواضع و فشارهای رژیم صهیونیستی به عنوان دستور کار مدیرکل آژانس مورد پیگیری قرار بگیرد. قدر مسلم اینکه اگر برجام یک دلیل داشته باشد، که تنها یک دلیل داشته، برای عبور و پاسخ دادن به همین اتهامات بوده که ۲۰ سال است علیه کشور مطرح می کنند و حرف جدیدی نیست.

اسلامی تأکید کرد: موارد ادعایی، مکان های ادعایی و مدارک ادعایی ساخته و پرداخته ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی است و بارها جوابش را گرفته اند. اگر قرار باشد این به عنوان یک اهرم فشار سیاسی استفاده شود، راه به جایی نخواهد برد؛ کما اینکه در برجام هم توافق کردند و کنار گذاشتند.

اخبار برگزیدهسیاسی

شناسه : 283913
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا