همکاری وزارت شهرسازی با معاونت علمی برای مشارکت دانش‌بنیان‌ها در ساخت مسکن

به گزارش جهان صنعت نیوز: محمدمهدی حیدری امروز در نخستین رویداد فناورانه که در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به رویکرد دانش بنیان این مرکز در بخش صنعتی‌سازی مسکن، افزود: ما محصولات دانش‌بنیانی را که از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت ساختمان تولید می‌شود، بعد از بررسی و تایید به پیمانکاران و نهادهای اجرایی این صنعت وصل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی آمادگی وارد شدن به صنعتی‌سازی مسکن را دارد، یادآور شد: شناسایی نیازهای فناورانه بخش صنعت ساختمان و شرکت‌های تابعه وزارت مسکن از دیگر اقدامات این مرکز است تا با ایجاد مراکز رشد و پردیس‌های تخصصی، نیازهای این صنعت مرتفع شود.

حیدری، اضافه کرد: در کنار این مجموعه شتابدهنده‌هایی هستند که می‌توانند با توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان آنها را در تأمین نیازهای فناورانه یاری کنند.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای در هفته آینده میان وزارت راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد خواهد شد تا بتوانیم از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه بهره بگیریم.

وی همچنین از برگزاری رویداد فناورانه در حوزه تامین زنجیره مصالح ساختمانی پرمصرف فولاد و سیمان در هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: با این اقدام درصدد برنامه‌ریزی در حوزه لجستیکی تامین مصالح هستیم و همچنین درصدد عرضه محصولات یا کیفیت در صنعت ساختمان‌سازی هستیم.

حیدری با تاکید بر لزوم صدور گواهینامه فنی برای محصولات فناورانه این حوزه، افزود: اجرای نهضت ملی ساخت مسکن فرصتی است تا از محصولات فناورانه دارای گواهینامه فنی مرکز تحقیقات راه و مسکن بهره برداری کرد،

به گفته وی یکی از راهکارهای کیفی‌سازی ۴ میلیون مسکن نهضت ملی ساختمان‌سازی بهره گیری از محصولات فناورانه دارای گواهینامه صادر شده از این مرکز است.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ایشان در این بیانیه فرمودند علم و دانش آشکارترین ابزار عزت و برتری هر کشور است و امیدواریم با اتکا به مباحث علمی و فنی، از تجربیات محققان در کلان پروژه نهضت ملی مسکن استفاده شود.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانمسکن
شناسه : 286955
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا