محمود صادقی مطرح کرد:

احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی در ۱۴۰۰

جهان صنعت نیوز| محمود صادقی عملکرد فراکسیون امید را قابل دفاع اما مطلوب ندانست و حتی با انتقاد از نحوه هماهنگی‌ها در صحن مجلس برای رای دادن به طرح‌ها و لوایح به این فراکسیون نمره ۱۲ داد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس همچنین با اذعان به این موضوع که اصلاح‌طلبان از دی ماه جایگاه گذشته را در افکار عمومی ندارند، دلیل آن را احساس تعهد و مسوولیت رهبران اصلاح طلب به ایران،‌ انقلاب و نظام برای جلوگیری از اخلال در امنیت کشور عنوان کرد.

مهمترین قسمت‌های این گفت‌وگو را در زیر بخوانید:

*احکام دانشجویان بازداشتی اجرا نشده این تعامل وزارت علوم با قوه قضاییه است که به شکل دیگری اجرا شود؛ شنیدم دانشگاه محل تحصیل آن‌ها را تغییر دادند.

*هیات نظارت ۱۴ مورد شکایت از بنده را به دادسرا ارجاع داده؛ دادگاه در یک پرونده بر خلاف انتظار قرار وکالت صادر کرده است.

*اصلاح‌طلبان از دی ماه جایگاه گذشته را در افکار عمومی ندارند،دلیلش احساس تعهد و مسوولیت رهبران اصلاح طلب به ایران،‌انقلاب و نظام است که اجازه ندادند فضا منجر به برهم خوردن امنیت و ایحاد مخاطره برای تمامیت ارضی شود.

*رسانه ملی در اختیار اصولگرایان است و به گونه‌ای عمل می‌کند که انگار نمایندگان اصلاح طلب در مجلس حضور ندارند؛ البته با وجود چنین ضعفی عملکرد فراکسیون امید را مطلوب نمی‌دانم و به آن نمره ۱۲ می‌دهم.

*این‌که آقای لاریجانی نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد موضوع محتملی است؛ از آن طرف این احتمال را رد نمی‌کنم که اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ناگزیر به حمایت از فردی با ویژگی‌های لاریجانی باشند.

*آقای لاریجانی بعضا برخلاف آیین‌نامه مداخله‌هایی در اداره مجلس دارد اما در مجموع  مدیریت او را بسیار حرفه‌ای و تحسین برانگیز است.

*اهمیتی برای اعتراضاتی از جنس پیامک به نمایندگان در اعتراض CFT قائل نیستم؛ البته این پیامک‌ها بیشتر با شماره‌های شخصی مربوط به استان خراسان بود که برخی از آن‌ها محتوایی توام با رکیک ترین فحش‌های ناموسی داشت.

پیشنهاد ویژهسیاسی

شناسه : 2871
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا