واشنگتن یک هواپیمای ایرانی دیگر را تحریم کرد

به گزارش جهان صنعت نیوز:  به نقل از خبرگزاری رویترز؛ وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: این هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی ساها وابسته به نیروی هوایی ایران، بدون مجوز این وزارتخانه به روسیه پرواز کرده است.

آمریکا روز دوشنبه هفته گذشته هم سه فروند بوئینگ ۷۴۷ خطوط هوایی ایران را به بهانه ارائه خدمات باری به روسیه، در فهرست تحریم‌های مربوط به هواپیماهای ناقض قوانین کنترل صادارات ایالات متحده قرار داد.

اجلاس جهانی کیش

اداره امنیت و صنعت وزارت بازرگانی آمریکا ادعا کرد که هواپیماهای تحریم‌شده از شرکت‌های ماهان ایر، قشم فارس ایر و ایران ایر هستند که کار حمل و نقل کالا از جمله اقلام الکترونیکی را به روسیه انجام می‌دادند.

بر اساس این گزارش، ۱۸۳ فروند هواپیما به دلیل آنچه نقض قوانین صادراتی آمریکا خوانده می‌شود در این فهرست قرار دارند. گفته می‌شود که دولت آمریکا پیش از این محدودیت‌های متعددی را علیه این سه شرکت هواپیمایی ایرانی وضع کرده است.

آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران پیشتر درباره تحریم‌های آمریکا گفته بود که اگر این کشور خواهان توافق با ایران است چرا تحریم‌های جدید وضع می‌کند.

وی در مصاحبه با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی بی اس تصریح کرد: تحریم‌ها علیه ایران بسیار ظالمانه است و برای ما مهم است که تحریم‌ها برداشته شود. (تحریم‌ها) برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می‌کنند. اما تعدادی از کشورها تحریم می‌شوند. با این کار، این کشورها به یکدیگر نزدیکتر شده و متحدتر می‌شوند و این موجب می‌شود که تحریم‌های آمریکا بی اثر شود.

رئیس جمهور گفت: دولت آمریکا ادعا می‌کند که با دولت قبلی تفاوت دارد و بارها پیام‌هایی به ما داده‌اند اما ما شاهد هیچ تغییری در واقعیت نبودیم. 

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانپیشنهاد ویژه
شناسه : 291671
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا