جزئیات جدید از تهدید بمب‌گذاری در هواپیمایی ماهان/ ایرباس ایرانی در هند فرود اضطراری نداشت

به گزارش جهان صنعت نیوز: صبح امروز رسانه‌های هندی اعلام کردند که یک هواپیمای ایرانی تهدید به بمب‌‌گذاری شده و از برج مراقبت فرودگاه دهلی درخواست فرود اضطراری کرده است.

بنا بر گزارش این رسانه‌ها، پلیس دهلی ساعت ۹:۲۰ امروز (به‌وقت محلی) اعلام کرده که پیامی مبنی بر “تهدید به بمب‌گذاری” از هواپیمای ماهان ایران دریافت کرده است و خلبان این هواپیما خواستار فرود اضطراری در فرودگاه دهلی نو شده است، اما مقامات هواپیمایی هند به‌علت “مشکلات فنی” از فرود این هواپیما در فرودگاه دهلی‌نو جلوگیری کردند.

گفته می‌شود مقامات کنترل ترافیک هوایی هند پس از دریافت اطلاعات، هواپیمای ایرانی را به فرود در فرودگاه “جایپور” هدایت می‌کنند، اما خلبان این هواپیما با اینکه برای مدتی ارتفاع خود را کاهش داده بود، از تغییر مسیر به‌سمت این فرودگاه خودداری کرده، بار دیگر اوج گرفته به مسیر خود به‌سمت گوانگژو ادامه داد.

جنگنده‌های نیروی هوایی هند در جریان این تصمیم خلبان این هواپیما را تا خروج از آسمان هند اسکورت می‌کنند.

هواپیمای پرواز تهران ـ گوانگژوی شرکت هواپیمایی ماهان که ساعت ۴:۱۹ دقیقه بامداد امروز از فرودگاه امام خمینی(ره) عازم چین بود در جریان این اتفاق پس از چند بار چرخیدن در آسمان هند به مسیر قبلی خود به‌سوی چین ادامه می‌دهد.

پیش از ظهر امروز، کاپیتان محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با اتفاق پیش‌آمده، گفت: براساس اطلاعاتی که داریم ساعتی پیش مداخله‌ای در مسیر پرواز هواپیمای ایرانی شرکت ماهان در آسمان هند صورت گرفته که مبتنی بر یک گزارش تأییدنشده اولیه‌ بوده است. بعد از بررسی‌های به‌عمل‌آمده، تصمیم بر ادامه مسیر گرفته شد و هواپیمای ایرباس تا ساعتی دیگر در گوانگژو به زمین می‌نشیند.

محمدی‌بخش افزود: اطلاعات تکمیلی بعد از اتمام پرواز و فرود هواپیمای ایرانی در ارتباط با خلبانان کسب می‌شود و روایت کامل‌تر طرف ایرانی ماجرا منتشر می‌شود.

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانمسکن
شناسه : 292896
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا