صف‌های طولانی برای دریافت دینار دولتی

جهان صنعت نیوز| شعب بانک ملی در شهرهای مرزی و نقاط تعیین‌شده در کشور عراق طی یکی دو روز اخیر و البته روزهای پیشِ‌رو ایام شلوغی را تجربه خواهند کرد.

با تصمیم بانک مرکزی، بانک ملی مأمور توزیع ارز مسافرتی به زائران اربعین است؛ برهمین اساس بانک ملی با کمک پیام‌رسان بله اولین گام یعنی ثبت‌نام برای دریافت دینار عراق را بسیار تسهیل کرده است.

بنابراین زائران کربلا نیازی به مراجعه حضوری به شعب ندارند و فقط کافیست با ثبت‌نام در این پیام‌رسان و پرداخت مبلغ انتخاب کنند که ۱۰۰ هزار یا ۵۰ هزار دیناری را که پولش را در زمان ثبت نام پرداخت کردند کجا تحویل بگیرند.

هرچند بانک مرکزی اعلام کرده زائران اربعین می‌توانند در ۵۱ نقطه مشخص‌شده در خاک عراق دینار خود را تحویل بگیرند ولی گزارش‌های رسیده از شهرهای مرزی و البته فرودگاه‌های نجف و بغداد بیانگر تشکیل صف‌های طولانی و معطلی زائران در این مناطق است.

علت اصلی ازدحام جمعیت در این مناطق، کمبود شعب بانک ملی برای تحویل دینار مسافران است. در این ایام بارها از بانک مرکزی خواسته شده تا برای جلوگیری از اتلاف وقت مردم تدابیری اتخاذ کند که کمتر در صف دریافت ارزشان بمانند.

تا ساعت ۱۱ امروز بیش از ۷۷ هزار و ۸۰۰ نفر برای دریافت دینار عراق برای ثبت‌نام از طریق اعلام‌شده اقدام کرده‌اند، از این تعداد، ۹۰ درصد ارز ۱۰۰ هزار دیناری و ۱۰ درصد ۵۰ هزار دیناری خریداری کرده‌اند.

 

 

پیشنهاد ویژه

شناسه : 3027
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا