مقام مسئول سازمان هواپیمایی خبر داد:

بسته شدن ۳ سایت نامعتبر فروش پرواز اربعین‌‌

جهان صنعت نیوز| رضا جعفر‌زاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی، در تشریح فعالیت‌های سازمان هواپیمایی کشوری بابت نظارت بر پروازهای اربعین و قیمت بلیت‌ها، اظهار داشت: بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری در سطح شهر و دو فرودگاه پرتردد امام خمینی (ره) و شهید هاشمی‌نژاد مشهد حضور دارند.

وی اظهار داشت: همچنین بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری در سطح شهر حضور دارند و نظارت نامحسوس بر دفاتر و مراکز فروش بلیت پروازهای اربعین انجام می‌دهند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: در این راستا یک دفتر خدمات مسافرت هواپیمایی که بلیت پروازهای اربعین را بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌کرد، به مدت سه ماه تعلیق شد.

جعفرزاده افزود: همچنین اقدامات لازم برای مسدودکردن سه سایت نامعتبر فروش بلیت هواپیما انجام شد، این سایت‌ها پروازهای عتبات را با نرخ‌های بالاتر از قیمت‌های مصوب به صورت غیرقانونی عرضه می‌کردند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه با هرگونه تخلف و گرانفروشی در پروازهای اربعین برخورد قانونی می‌شود، گفت: زائران دقت کنند که نرخی بالاتر از قیمت‌های مصوب بابت پروازهای اربعین نپردازند.

وی با تأکید بر اینکه نرخ پروازهای اربعین برای تاریخ‌های ۲ تا ۱۲ آبان امسال تغییری نداشته است، اضافه کرد: طبق توافق مدیر‌ان عامل شرکت‌های هواپیمایی و هماهنگی ‌سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی، نرخ پروازهای اربعین از تهران و سایر شهرستان‌ها به نجف و بغداد و بالعکس، ۲٫۲ میلیون تومان و از مشهد به نجف و بغداد و بالعکس، ۲٫۸ میلیون تومان تعیین شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه این نرخ‌ها در مدت طرح پروازهای اربعین تغییری نمی‌کند، افزود: قیمت بلیت یک طرفه هر کدام نصف مبلغ اعلام شده ‌است.

وی تأکید کرد: هرگونه فروش بلیت در خارج از این چارچوب غیرقانونی است و در صورت دریافت گزارشات بازرسی‌ها و ‌گزارشات مردم از تخلفات آژانس‌‌ها و شرکت‌ها، با خاطیان برخورد قانونی می‌شود.

جعفرزاده با بیان اینکه طرح امسال پروازهای اربعین از دوم آبان‌ماه آغاز شد و تا ۱۲ آبان ماه ادامه دارد، اظهار داشت: به طور متوسط در فرودگاه امام خمینی (ره) روزانه ۳۵ تا ۴۰ پرواز عتبات به فرودگاه‌های  نجف و بغداد در این ایام انجام می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: پیش از شروع رسمی طرح پروازهای اربعین، از تاریخ‌های ۲۷ مهر تا یکم آبان ماه، در فرودگاه امام خمینی (ره) جمعاً ۷۵ پرواز عتبات انجام شد.

جعفرزاده افزود: در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد هم به طور متوسط در این ایام ۵ تا ۸ پرواز عتبات به مقاصد نجف و بغداد انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۱۰ پرواز عتبات از فرودگاه اصفهان انجام شده است و جمعاً ۲۵ پرواز عتبات در ایام طرح اربعین در این فرودگاه انجام می‌شود.

جعفرزاده بیان کرد: برای ایام اربعین امسال ۴۹۰ مجوز پرواز فوق‌العاده توسط سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و شرکت هواپیمایی العراقیه صادر شد که پیش‌بینی می‌شود همه این پروازهای فوق‌العاده انجام شود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: برای این ایام شرکت هواپیمایی العراقیه ۸۷ مجوز پرواز فوق‌العاده و شرکت‌های هواپیمای داخلی ۴۰۳ مجوز پرواز فوق‌العاده عتبات از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ کردند.

اخبار برگزیدهمسکن

شناسه : 3069
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا