پای پلیس امنیت اقتصادی به بازار معاملات فردایی باز شد

به گزارش جهان صنعت نیوز:  التهاباتی که در هفته های گذشته در بازار ارز شکل گرفت پای پلیس امنیت اقتصادی به بازار معاملات فردایی را باز کرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با دلالان ارز در روزهای اخیر گفت: با توجه به التهابات اخیر در جامعه و همچنین تبلیغات رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب در بازار و دیگر مولفه‌های اقتصادی و سیاسی، شاهد بروز برخی التهابات در بازار ارز بودیم. البته با توجه به اینکه ما پیش‌بینی کرده بودیم که دشمن حتما در بازار و موضوعات اقتصادی ورود خواهد کرد، یک‌سری تمهیدات را اتخاذ کرده و برنامه‌ریزی‌هایی را از قبل انجام داده بودیم که با این موارد برخورد کنیم.

هدایت بهرامی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده و همچنین هماهنگی با دیگر دستگاه‌ها و انجام کارهای اطلاعاتی چندین عملیات پلیسی برای برخورد با سودجویان و متخلفان به اجرا درآمد، گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با انجام این اقدامات نسبت به شناسایی سرشاخه‌ها و اخلالگران بازار که من به آنها لقب تروریست اقتصادی را می‌دهم، اقدام کردند.

مهاجرت به آلمان

افزایش قیمت ارز با قیمت‌گذاری کاذب

بهرامی به اقدامات این افراد برای اخلال در بازار ارز اشاره کرد و گفت: این افراد برای اخلال در بازار ارز اقدام به ایجاد اتاق‌های قیمت‌گذاری کاذب، خالی‌فروش و انجام معاملات صوری کرده بودند و از این طریق موجب افزایش قیمت ارز شده بودند. همان‌طور که می‌دانید بار روانی افزایش قیمت ارز در معیشت مردم و قیمت دیگر کالاها نیز اثرگذار است و در همین راستا نیز پلیس امنیت اقتصادی به‌سرعت با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها وارد عمل شده و با سودجویان و اخلالگران برخورد کرد.

وی اقدامات انجام شده از سوی پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ را در کاهش قیمت ارز اثرگذار توصیف کرد و گفت: طی دوهفته اخیر با اقدامات انجام شده از سوی همکاران من در پلیس امنیت اقتصادی، با اتاق‌های معاملات فردایی و قیمت‌گذاری‌های صوری و کاذب برخورد شد. ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اجرای ۹ مرحله طرح عملیاتی برای برخورد با اخلالگران بازار ارز اقدام به تشکیل ۳۴ پرونده قضایی کرده و ۶۳ متهم را که در میان آنان افراد دانه درشت نیز قرار دارند، شناسایی و بازداشت کردند.

دلالان و اخلاگران زیر ذره‌بین پلیس

بهرامی با بیان اینکه با اقدامات پلیس در کنار سایر اقدامات حاکمیتی خوشبختانه شاهد کاهش قیمت ارز بودیم، گفت: مفسدان و اخلالگران اقتصادی باید بدانند که ماموران پلیس امنیت اقتصادی آنان را رصد کرده و با اقدامات مجرمانه آنان برخورد خواهند کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از میان ۶۳ اخلالگر و دلال دستگیر شده، افرادی دارای ارتباط با خارج از کشور بودند یا خیر نیز گفت: این موضوع در حال بررسی است. البته به‌طور کلی این سودجویان با اقدامات خود آب به آسیاب دشمن ریخته‌اند، اما ما ارتباط این افراد را نیز بررسی کرده و اگر چنین موارد محرز شود، حتما در پرونده آنان درج خواهد شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه طرح‌های پلیس برای مقابله با اخلالگران بازار ارز ادامه خواهد داشت، گفت: این افراد به‌طور محسوس و نامحسوس از سوی پلیس کنترل شده و با اقدامات مجرمانه آنان برخورد خواهد شد.

 

 

اخبار برگزیدهاقتصاد کلانبانک و بیمهپیشنهاد ویژه

شناسه : 308190
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا