رشد ۸ درصدی تولید مس محتوی معدنی

جهان صنعت نیوز| مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اعلام این خبر درباره میزان تولیدات این شرکت طی شش‌ماهه نخست سال جاری گفت: شرکت مس در این بازه زمانی، درمجموع موفق به تولید ۱۴۶ هزار و ۸۳۶ تن آند شده است که در مقایسه با برنامه ۱۱۷ هزار تنی از رشدی ۲۵ درصدی برخوردار شده است.

وی افزود: همچنین شرکت مس در نیمه نخست امسال بیش از ۱۱۴‌هزار و ۶۹۴تن کاتد تولید کرده است که در مقایسه با برنامه۹۸‌هزار و ۸۷تنی افزایشی ۱۷درصدی را نشان می دهد.

عبدی ادامه داد: تولید کنسانتره مس نیز طی شش‌ماهه نخست۹۷، رشد ۷درصدی را تجربه کرده است به‌طوری‌که در طی این مدت، شرکت مس ۵۹۷هزار و۲۹۰تن نسبت به برنامه تعریف‌شده ۵۵۷هزار و ۵۲۰تنی، کنسانتره مس تولید کرده است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی کنسانتره شرکت مس اشاره کرد و اظهار داشت: در نیمه نخست امسال این شرکت در درمجموع ۱۴۸ هزار و ۳۱ تن مس محتوی کنسانتره تولید کرده است که در مقایسه با برنامه رشد ۹ درصدی داشته است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان این‌که کل استخراج شرکت مس از مجتمع‌های سرچشمه، میدوک، سونگون و معادن دیگر در طی این بازه ‌زمانی درمجموع ۹۸میلیون و ۱۷۷هزار تن بوده است که در مقایسه با برنامه تعریف‌شده ۸۷‌میلیون و ۳۲۳هزار تنی، از رشد ۱۲درصدی برخوردار بوده است بیان کرد: افزون بر این، برنامه تعیین‌شده برای برداشت سنگ سولفوری نیز تا پایان شهریورماه سال جاری از مجتمع‌های مس سرچشمه، میدوک و سونگون ۲۵میلیون و ۹۰۸هزار تن بوده که با عملکرد ۲۷میلیون و ۳۴۳هزار تنی، ۶درصد از برنامه جلوتر بوده است.

عبدی تاکید کرد: خوشبختانه شرکت مس در حال حاضر از شرایط تولیدی خوبی برخوردار است و امکان تحقق برنامه تولید ۲۲۰ هزار تنی کاتد شرکت مس در سال ۹۷ قطعی است و تا ۱۰ درصد بالاتر از برنامه نیز امید تولید وجود دارد.

رکوردهای درخشان تولیدی شرکت مس در شهریور۹۷

عبدی با بیان این‌که در شهریورماه سال جاری بسیاری از مجتمع‌های تولیدی شرکت در استان کرمان و آذربایجان رکوردهای تولیدی چشمگیری ثبت کردند گفت: در شهریورماه کارخانه ذوب فلش مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد درمجموع ۲۸ هزار و ۹تن آند تولید کردند که این میزان تولید بعد از راه‌اندازی کوره فلش مجتمع مس سرچشمه بی‌سابقه بوده است.

به گفته عبدی همچنین در شهریورماه ۹۷ تولید کاتد شرکت مس به رقم چشمگیر ۲۰ هزار و ۸۹۷ تن رسید که این میزان تولید نیز از آبان سال گذشته و بعد از راه‌اندازی کوره فلش سابقه نداشته است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اشاره به‌این‌که در شهریورماه نیز تولید مس محتوای معدنی شرکت مس از مجتمع سرچشمه، میدوک و سونگون و مزرعه درخشان بوده است گفت: درمجموع این واحدها موفق به تولید ۲۷ هزار ۳۱۴ هزارتن مس محتوای معدنی شدند که دستاورد بسیار درخشانی برای شرکت مس در سال جاری بوده است. همچنین در ششمین ماه سال جاری میزان تولید کنسانتره مس به رقم قابل‌توجه ۴ هزار و ۸۵۹ تن رسید که این میزان تولید از ابتدای سال جاری بی‌سابقه بوده است.

تحقق ۵۳درصدی برنامه فروش شرکت مس

عبدی در بخش دیگری از سخنانش به دستاوردهای شرکت مس در حوزه فروش داخلی و خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: در طول شش‌ماهه نخست سال جاری تعهد این شرکت از بابت تأمین کاتد داخل کشور به‌طور ۱۰۰ درصدی محقق شده است.

وی با بیان این‌که از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۸هزار تن مفتول به بورس کالا عرضه شده است بیان کرد: علاوه بر این، در این بازه زمانی بیش از ۴۳ هزار تن کاتد به خارج از کشور صادر شده است.

عبدی در پایان گفت: درمجموع در نیمه نخست امسال ۵۳درصد از برنامه فروش شرکت مس با وجود این که از اردیبهشت‌ماه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران آغاز شد محقق شده است و در خصوص تحقق برنامه‌های فروش و تولید شرکت مس جای نگرانی وجود ندارد.

صنعت و معدن
شناسه : 3085
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا