واکنش رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس به «بازداشت وریا غفوری»/ از جامعه ورزشی‌ با جان و دل حمایت می‌کنیم

به گزارش جهان صنعت نیوز:  احمد راستینه عضو و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با «بازداشت وریا غفوری بازیکن تیم فولاد خوزستان و ملی‌پوش سابق فوتبال کشورمان یک روز پیش از بازی تیم ملی در مقابل ولز»، گفت: مساله حائز اهمیت اجرای قانون است. آنچه که طبیعی است آن است که قانون مشخص کرده که اگر فردی نسبت به رعایت قوانین تخطی کند یا جرمی مرتکب شود، طبیعتا قانونگذار شرایط آن را تعریف کرده و در این بین دیگر تفاوتی میان افراد وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر فردی با انتشار مطالب، بیان‌ موضوعات غیرواقعی، گزارش خلاف واقع، تبیین نادرست موضوعی که سبب تشویش اذهان عمومی شود یا اینکه عملکردش سبب تضعیف امنیت کشور شود یا هر عاملی که قانونگذار در قانون به عنوان جرم مشخص کرده است را مرتکب شود، طبیعتا همه دستگاه‌های قانونی مکلف هستند که به وظایف خود عمل کنند.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس خاطرنشان کرد: ورود به اینکه این شخص اگر در این موقعیت بازداشت می‌شد یا نمی‌شد یا شخص دیگری، این‌ها دیگر تحلیل‌هایی است که برخی در فضاهای مختلف بیان می‌کنند.

وی افزود: تحلیل نمی‌تواند جای اجرای قانون و اعمال قانون را بگیرد و تحلیل‌ها نباید جامعه ما را در انضباط، برقراری نظم و پیگیری حقوق عامه مورد مخاطره قرار دهد.

راستینه خاطرنشان کرد: چیزی که امروز مهم است این است که امروز در موقعیتی که ایران عزیز در نقطه‌ای از اقتدار و قدرت قرار دارد، همه مردم ما می‌خواهند که بحث امنیت ملی‌شان به عنوان نقطه مهم اقتدار ایران حفظ شود؛ در حالیکه برهم زدن نظم و انضباط عمومی و امنیت اجتماعی مساله‌ای است که دشمنان ما برای کشور طراحی کرده‌اند.

نماینده مردم شهرکرد همچنین عنوان کرد: همواره در بزنگاه‌های تاریخی و در شرایطی که یک اتفاق یا یک پدیده جایگاه جهانی پیدا می‌کند مانند جام جهانی، دشمنان طراحی می‌کنند در دل همین فضاهایی که چشم‌ها خیره به مستطیل سبز است ،کشورها و متحدان خود را تقویت کرده یا رقبای خود را از صحنه به در کنند یا اقدام به تغییر در مرزهای جغرافیایی و برهم زدن امنیت کشورهای رقیب کنند. در این راستا قانونگذار مکلف است از آنچه که حقوق عامه است دفاع کند و در این بین هر فردی که هر خطایی مرتکب شود طبیعتا نباید با مماشات سبب گمراهی افکار عمومی شود.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا «احتمال پیگیری این مساله از جانب شما وجود دارد؟ »، گفت: ببینید آن چیزی که برای ما مهم است اجرای قانون است، بله ما همواره از جامعه ورزشی‌مان با جان و دل حمایت کرده و خواهیم کرد اما حقیقت این است که اگر فردی خود را از دایره قانون فراتر بداند، در هر جایگاهی اعم از ورزشکار یا پیشکسوت ورزشی، طبیعتا نه بنده به عنوان ناظر بر اجرای قانون و نه هیچکس دیگری چنین حقی ندارد که فراتر از قانون رفتاری کند.

اخبار برگزیدهسیاسی

شناسه : 308566
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا