ورزشیامروز در لیگ برتر؛

استقلال در صدر همسایه پرسپولیس می شود

آخرین دیدار روز دوم هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۸ امروز یکشنبه با دیدار تیم های صنعت نفت و استقلال در آبادان آغاز شد که این دیدار با برتری یک بر صفر آبی پوشان به پایان رسید.

به گزارش جهان صنعت نیوز استقلال در این دیدار با سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، صالح حردانی(۷۷ سجاد شهباززاده)، کوین یامگا، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، سعید مهری، محمد محبی(۷۷ آرمان رمضانی)، مهدی قایدی(۸۸ زبیر نیک نفس) و ارسلان مطهری(۷۷ جعفر سلمانی) به میدان رفت. سعید مهری(۴۶ امیرعلی صادقی)، یامگا، صالح حردانی و محمد محبی از بیژن حیدری داور این دیدار کارت زرد دریافت کردند.

شاگردان ساپینتو در شرایطی گام در زمین گذاشتند که می دانستند تساوی پرسپولیس و پیکان بهترین فرصت برای آنهاست که با پیروزی برابر نفت (البته با تعداد گل) صدرنشین جدید لیگ برتر باشند، اما دقایق ابتدایی این دیدار نشانی از تیم هجومی برای رسیدن به صدر جدول نداشت.

قرعه کشی والکس

استقلال برای رسیدن به گل حملاتی را روی دروازه میزبان آبادانی خود پی ریزی کرد اما آنقدر جاندار نبود که بتواند دروازه تیم جنوبی را باز کند. در مقابل صنعت نفت در ضد حملات صاحب یکی – دو موقعیت شد اما این تیم هم نتوانست از این موقعیت ها استفاده کند.

در ۱۰ دقیقه پایانی نیمه اول نفتی ها بیشتر از حریف خود توپ و میدان را در اختیار داشتند و برای دقایقی هم روی دروازه مهمان تهرانی خود فشار آوردند اما در نهایت نتوانستند دروازه را باز کنند تا نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم شرایط برای استقلال متفاوت شد و این تیم فشار زیادی روی دروازه میزبان وارد کرد تا به گل برسد. در دقیقه ۶۳ خطایی که روی محبی صورت گرفت یک فرصت عالی را برای آبی پوشان به وجود آورد که ضربه ایستگاهی را طیبی مدافع نفت از روی خط برگرداند و در برگشت مرادمند با شوتی محکم توپ را به تور کنار دروازه کوبید.

در ۲۰ دقیقه پایانی استقلال بر میزان حملاتش اضافه کرد تا بتواند به گل برتری برسد. در این دقایق صنعت نفت با وجود این که میزبان بود در لاک دفاعی فرو رفت و به دنبال حفظ نتیجه تساوی و گرفتن یک امتیاز از تیم مدعی لیگ برتر بود.

با این حال چند تعویضی که ساپینتو در ترکیب تیمش انجام داد در دقیقه ۸۴ جواب داد و آبی پوشان صاحب یک پنالتی شدند. این خطا روی آرمان رمضانی صورت گرفت و یامگا پشت توپ ایستاد و این توپ را در دقیقه ۸۶ به گل برتری استقلال تبدیل کرد تا تیم تهرانی به یک پیروزی ارزشمند و سه امتیاز مهم دست پیدا کند.

این گل در شرایطی به ثمر رسید که بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم فوتبال صنعت نفت اعتقادی به پنالتی نداشتند و برای دقایقی به بیژن حیدری اعتراض کردند. حتی حکیم نصاری کاپیتان زردپوشان هنگام زدن ضربه پنالتی هم در حال اعتراض بود و اعتقاد داشت هیچ خطایی صورت نگرفته است.

استقلال با این پیروزی ۲۶ امتیازی شد و با پرسپولیس در صدر جدول هم امتیاز شد اما به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم ایستاد. آبی ها برای صدرنشینی فقط یک گل کم آوردند./مهر


شناسه : 317300
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا