رئیس مرکز ملی مدیریت بحران هشدار داد؛

امروز و فردا کیفیت هوا کاهش بیشتری پیدا می‌کند/مردم از فعالیت در فضای آزاد پرهیز کنند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وضعیت بسیار بد کیفیت هوای تهران طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ دی) خبر داد و گفت: در این شرایط لازم است برای کنترل آلاینده‌ها سختگیرانه‌تر برخورد شود و همه مردم از فعالیت در فصای آزاد بپرهیزند.

به گزارش جهان صنعت نیوز: صادق ضیاییان با توجه به صدور هشدار قرمز هواشناسی نسبت به تشدید آلودگی هوا در تهران و کرج اظهار کرد: طی امروز (۱۳ دی) آلودگی هوای ناشی از سوخت‌های فسیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه روزهای گذشته شاخص آلاینده از عدد ۱۵۰ عبور کرد و طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ دی) کیفیت هوا کاهش بیشتری پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر آلاینده‌ها به‌صورت جدی کنترل نشوند، با توجه به اینکه شرایط جوی پایداری شدیدتری خواهد داشت، شاخص آلایندگی می‌تواند از عدد ۲۰۰ نیز عبور کند و در شرایط بسیار ناسالم قرار گیرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره میزان تاثیر ورود سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه (۱۴ دی) به تهران بر کیفیت هوای پایتخت اظهار کرد: سامانه بارشی که وارد کشور می‌شود عمدتا جنوب غرب کشور را درگیر می‌کند و پدیده غالب در تهران و کرج آلودگی هوا است که طی امروز و فردا در شرایط نامطلوب‌تری قرار می‌گیرد.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: بر اساس هشدارهای صادر شده باید برای کنترل آلاینده‌ها و منابع تولید آلاینده سختگیرانه تصمیم‌گیری و برخورد شود و نه تنها افراد حساس بلکه تمامی مردم از فعالیت در هوای آزاد پرهیز کنند.

عمومی
شناسه : 319790
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا