نظارت‌های الکترونیکی خود را تقویت کنید؛

کنایه وزارت ارتباطات به پیشنهاد قطع سراسری اینترنت در روز کنکور

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات گفت: خبر پیشگویی قطع اینترنت آن هم به صورت سراسری فقط مخدوش نمودن آرامش جامعه است. توصیه می‌شود سازمان سنجش بجای درخواست قطع اینترنت با ابزارهای نوین ارتباط و نظارتهای الکترونیکی میدانی خود را تقویت کند.

به گزارش جهان صنعت نیوز: در روزهای اخیر اخبارهای ضد و نقیضی درخصوص قطعی اینترنت در کل کشور به دلیل برگزاری کنکور سراسری در فضای رسانه‌ای و خبرگزاری ها منتشر شد.«حسن مروتی»، معاون سازمان سنجش، در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد اینترنت در روزهای برگزاری کنکور، برای چندساعت قطع میشود. او تاکید کرد قطع نقطه‌ای جواب نداده و این‌بار اینترنت به صورت سراسری در کل کشور قطع خواهد شد.

وی افزود: تقاضای قطع سراسری اینترنت کشور را در روزهای برگزاری کنکور داده‌ایم  در سال گذشته این درخواست ارائه شد اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت انجام نشد و اینترنت به صورت نقطه‌ای قطع شد اما توانسته بودند از آنتن‌های دیگر استفاده کنند.

پس از این ماجرا »عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره خبر قطع اینترنت در روز کنکور، گفت:

همچنین در پانزدهم دی ماه، «محمدعلی زلفی گل»، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: قطع اینترنت در حوزه برگزاری کنکور یکی از راه‌حل‌های موجود است. مطمئن هستم که مردم قطع اینترنت را می‌پذیرند، چرا که سرنوشت فرزندانمان در گرو کنکور است. با توجه به تعداد زیاد داوطلبان، مردم با سعه صدر در زمان برگزاری آزمون سراسری با ما همکاری لازم را خواهند داشت.

اما در ادامه ساعاتی پیش «محمد احسان خرامید»، مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات، در توییتی در صفحه شخصی خود محتوایی را مبنی بر شکایت از انتشار سخنان ضد و نقیض درخصوص قطع سراسری اینترنت منتشر ساخت و اذعان داشت: خبر پیشگویی قطع اینترنت آن هم به صورت سراسری فقط مخدوش نمودن آرامش جامعه است. از عزیزان، انتظار می‌رود سخنگوی دستگاه مربوطه خود باشند. توصیه می‌شود سازمان سنجش بجای درخواست قطع اینترنت با ابزارهای نوین ارتباطی و نظارتهای الکترونیکی میدانی، خود را تقویت کند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران , اینترنت ,

دانش و فناوری
شناسه : 321594
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا