سازمان توسعه تجارت ؛

مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ تمدید شد

مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید شد؛ البته این مهلت شامل استفاده از معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات نخواهد بود.

به گزارش جهان صنعت نیوز: سازمان توسعه تجارت ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد که مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید شده است.

در این بخشنامه آمده است: با عنایت به تصمیمات اولین جلسه کارگروه بازگشت ارزحاصل از صادرات مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۴، اهم تصمیمات اتخاذ شده در نشست مزبور به شرح ذیل جهت استحضار بهره برداری و اطلاع رسانی به ذینفعان ایفاد می‌گردد.

مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید می‌گردد. این مهلت شامل استفاده از معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات نخواهد بود.

محدودیت‌های تجاری ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات کالاهایی که جهت نمونه تست ارائه در نمایشگاه، عودتی یا اهدایی از کشور خارج می‌شود با تأیید وزارتخانه / دستگاه اجرایی مربوطه تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۲ اعمال نخواهد شد. در این راستا گمرک ایران تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به طبقه بندی اطلاعات مزبور و ارسال آن به صورت سیستمی به سامانه جامع تجارت و متعاقباً به بانک مرکزی اقدام نماید.

در راستای اجرای بند (۸) ماده (۳) آئین نامه حد استانه اعمال محدودیت‌های ناشی از عدم بازگشت ارز حداقل به میزان ۶۰ درصد تعهدات صادراتی تعیین می‌شود کمیته کارشناسی موارد محدودیت را تهیه و جهت تصویب به کارگروه ارسال می‌نماید تا زمان تصویب در کارگروه موارد احصا شده در بسته سیاستی جاری خواهد بود. مهلت برگشت ارزحاصل از صادرات فرش دستباف و صنایع دستی به ترتیب یک سال و شش ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی مربوطه است. همچنین مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات دارو موضوع بند (۴) مصوبه جلسه ۲۵ کمیته اقدام ارزی یک سال از تاریخ صدور پروانه صادراتی است.

اقتصاد کلان
شناسه : 325679
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا