عمومیرییس کمیسیون بهداشت مجلس؛

قانون هوای پاک را اجرا کنید

شهریاری گفت:در دنیا شاخص‌ها و تعاریف آلودگی یکسان است و نمی‌توان استاندارد‌های سنجش را تغییر داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز؛ حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر تغییر استاندارد‌های شاخص آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلی مدارس، گفت: متاسفانه همه به خود اجازه می‌دهند در حوزه سلامت دخالت کنند؛ به هیچ وجه منطقی نیست که برای جلوگیری از تعطیلی مدارس به دنبال تغییر استاندارد‌های شاخص آلودگی باشیم.

وی تغییر استاندارد‌های شخص آلودگی هوا را پاک کردن صورت مساله دانست و افزود: بر اساس تمامی قوانین بالادستی، وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است و این دستگاه باید در مورد این موضوع اظهارنظر کند نه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و کشور یا سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت هم مخالف این موضوع است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم ادامه داد: در دنیا شاخص‌ها و تعاریف آلودگی یکسان است و نمی‌توان استاندارد‌های سنجش را تغییر داد.

شهریاری با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر آموزش و پرورش مبنی بر تاسیس هنرستان‌های طب ایرانی، گفت: این اظهارات جای تعجب دارد؛ به نظر می‌رسد مسائل و جریانی در کار است که اغلب وزرا فکر می‌کنند باید در حوزه سلامت و بهداشت و درمان دخالت کنند؛ امیدواریم که رئیس جمهور در این رابطه تذکری را به وزرا بدهد تا در امور حوزه سلامت دخالت نکنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: می‌طلبد سازمان محیط زیست، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و کشور به جای تغییر استاندارد‌های شاخص آلودگی، نست به اجرای قانون هوای پاک را اقدام کنند و به دنبال تدابیر و راهکار‌های بلند مدت برای کاهش آلودگی باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


شناسه : 328457
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا