صنعت و معدن

کرباسیان و خوانساری از رقابت انتخاباتی اتاق بازرگانی حذف شدند؟

به گوش می رسد که مهدی کرباسیان و مسعود خوانساری، رئیس فعلی اتاق بازرگانی تهران از رقابت‌های انتخاباتی هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور حذف شدند.

 
به گزارش جهان صنعت نیوز، براساس آیین نامه شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، احراز صلاحیت مهدی کرباسیان معاون اسبق وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که در مهر ماه ۱۳۹۷ و به موجب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از سمت خود در دولت استعفا داد. به دلیل عدم داشتن  عضویت پیوسته دو ساله در اتاق بازرگانی  صلاحیتش برای شرکت در انتخابات رد شده است. او افزود: البته ما شنیده‌ایم، فشارهایی بر شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی وارد شده تا این شورا اعلام کند، افرادی که عضویت ناپیوسته دارند نیز  مورد تایید هستند. بنابراین در صورتی که شورا این بند را اضافه نکند، آقای کرباسیان از رقابت حذف می‌شوند. 

این منبع آگاه ادامه داد: آقای مسعود خوانساری، رئیس فعلی اتاق بازرگانی تهران و نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران  نیز به دلیل اینکه شرکت آکام تجارت صدرا که در دوره های قبل از  طریق آن ثبت نام کرده بودند، ظرف ده سال گذشته مجمع عمومی نداشته، مبادلات تجاری و بیمه گذار مورد نظر را هم نداشته، نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند. او افزود: البته آقای خوانساری مجددا مدارک لیزینگ کارآفرین که ۱۵ سال پیش در آن عضویت داشتند، را ارائه کردند که این هم  قانونی نیست. برهمین اساس خوانساری نیز از انتخابات کنار گذاشته خواهد شد./دنیای اقتصاد

قرعه کشی والکس


شناسه : 332691
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا