کشاورزی

علت افزایش قیمت پیاز چیست؟

رئیس اتحادیه بارفروشان علت افزایش قیمت پیاز را صادرات، دپو در انبارها، بارندگی و سرما عنوان کرد و گفت که مقداری پیاز در انبارها دپو شده که باید وارد بازار شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به اینکه چرا هنوز قیمت پیاز کاهش نیافته است، گفت:معمولا در فصول سرد پیاز کشور از مناطق جنوبی کشور تامین می‌شود و در حال حاضر نیز پیاز جیرفت وارد بازار شده است. همچنین قرار بود پیاز بندرعباس هم وارد بازار شود ولی سرمایی که زد کشت نشای پیاز بندرعباس را به عقب انداخت.

وی علت افزایش قیمت پیاز را صادرات زیاد، دپو در انبارها و سردخانه‌ها، سرما و بارندگی و به تبع آن تاخیر در برداشت و حمل و نقل عنوان کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان کشور در ادامه افزود: حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تن پیاز در کل کشور دپو شده که بار کمی نیست و کسانی این پیازها را دپو کرده‌اند یا آنها را عرضه نمی‌کنند یا قطره‌چکانی عرضه می‌کنند که قیمت پیاز بالا بماند. همچنین وقتی بارندگی داریم برداشت محصولات از سرزمین امکان پذیر نیست و بار کمتر و با تاخیر وارد میدان می‌شود و طبیعتا قیمت‌ها بالا می‌رود.

وی در پایان گفت: اگر بر این انبارها نظارت شود، در انبارها باز و این پیازهای دپو شده وارد بازار شود و همچنین هوا نیز مساعد شود قیمت‌ها کاهش می یابد و به نظر می‌رسد در روزهای آینده قیمت‌ها متعادل‌تر خواهد شد./ ایسنا

 


شناسه : 333383
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا