هلال احمر هشدار داد؛

احتمال کولاک و ریزش بهمن در چندین استان کشور

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش هلال احمر درپی پیش‌بینی بارش شدید برف و باران و وقوع کولاک، وزش شدید باد و احتمال ریزش بهمن در ۱۸ استان کشور خبر داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، صادق محمودی سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از بارش شدید برف و باران و وزش شدید باد در برخی از نقاط کشور گفت: برابر اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از امروز تا چهارشنبه هفته‌جاری بارش شدید برف و باران، وزش شدید باد و وقوع بهمن در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی و شرق خوزستان، لرستان، غرب و جنوب اصفهان، شمال غرب فارس، همدان، مرکزی، شمال و شرق ایلام، شرق کرمانشاه، قم، قزوین، البرز، تهران، شمال و خراسان رضوی و خراسان شمالی پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه هشدار هواشناسی در همین بازه زمانی برای استان چهارمحال و بختیاری از نوع هشدار سطح قرمز است، گفت:‌ در همین راستا نیز در این استان بارش سنگین برف، کولاک برف و ریزش بهمن پیش‌بینی شده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد:‌ همچنین از امروز تا یکشنبه وزش شدیدباد و وقوع گرد و غبار برای شمال فارس، جنوب اصفهان و نیمه شمالی و غربی کرمان،یزد، نیمه جنوبی اصفهان پیش‌بینی شده است.

محمودی افزود:‌ در همین راستا نیز سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر تمامی نیروها و امدادگران خود در این استان‌ها را به حالت آماده‌باش درآورده و تجهیزات و امکانات لازم برای مواجهه با پدیده‌های مذکور را نیز در اختیار آنان قرار داده است.

وی اضافه کرد: اما لازم است ساکنان این مناطق نیز یکسری نکات را مدنظر قرار دهند از جمله اینکه از انجام سفرهای غیرضروری از این استان‌ها یا به مقصد این استان‌ها پرهیز کنند و در صورت ضروری بودن سفر حتما از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودروی خود مانند برف‌پاک کن و بخاری مطمئن شده و زمان بیشتری را برای سفر در نظر بگیرند. همراه داشتن زنجیرچرخ، لباس گرم و اطمینان از پربودن باک خودرو از جمله دیگر توصیه‌ها به رانندگان است.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: علاوه بر رانندگان مردم نیز باید نکاتی را رعایت کنند، پرهیز از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی و نیز عدم اسکان در حاشیه رودها و مسیل‌ها در این ایام توصیه می‌شود. عدم قرار گرفتن در مجاورت درختان کهنسال و فرسوده و سازه‌های غیر ایمن و ساختمان‌های نیمه‌کاره در هنگام وزش باد ضروری است و به طورکلی بهتر است که مردم نیز از تردد غیرضروری در این ایام پرهیز کنند.

منبع: ایسنا

 

حوادث
شناسه : 333397
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا