سیاسیعضو کمیسیون انرژی؛

تشکیل کمیته مشترک مجلس و دولت برای کنترل قیمت ارز

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس معتقد است قطعا قیمت ارز قابل کنترل بوده و حتی این قابلیت وجود دارد که به نرخ های پایین تر باز گردد.

به گزارش جهان صنعت نیوزعبدالعلی رحیمی مظفری با اشاره به جلسه غیرعلنی روز شنبه مجلس پیرامون افزایش نرخ ارز، بیان کرد: در این جلسه مصوب شد تا کمیته هماهنگی بین مجلس و دولت شکل بگیرد تا با دقت، مسائل و تحولات بازار ارز رصد شود و راهکارهای مناسبی با مشورت یکدیگر ارائه دهند. قرار است این کمیته مشترک بین مجلس و دولت با حضور ۶ نفر تشکیل شود و راهکارهای لازم را پیش بینی کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه آنچه که آمار و ارقام نشان می دهد کشور در شرایط کنونی مشکل ارزی ندارد، اظهار کرد: مشکل اصلی به مدیریت ارز باز می گردد. بر اساس آنچه که بانک مرکزی اعلام می کند مدیریت بازار ارز اکنون از دست آن ها خارج است که باید اختیاراتی به بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز هم در بخش عرضه و هم در بخش تقاضا داده شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مجلس معتقد است قطعا قیمت ارز قابل کنترل است. حتی این قابلیت وجود دارد قیمت ارز به نرخ های پایین تر باز گردد اما عوامل بیرونی که اکنون در حال وارد کردن فشار هستند سبب شده تا جو روانی جامعه به نحوی باشد که حتی فرمول های مناسب نیز تا الان اثرگذار نباشد. وضعیت بازار ارز همانند مریضی است که از شدت اضطراب وضعیت آن روز به روز بدتر می شود.


شناسه : 337234
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا