بانک و بیمهبورس

از بورس طلا بخرید و وام بدون ضامن بگیرید

رئیس سازمان بورس گفت: گواهی سپرده شمش به عنوان یک ابزار مالی است و تمام نهاد ها که توثیق می پذیرند می توانند از این ابزار استفاده کنند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، در مراسم آیین افتتاح معاملات شمش طلا در بازارهای مالی و مشتقه بورس کالا رئیس سازمان بورس نکاتی را ارائه کرد.

آقای عشقی گفت: بسیار خوشحال هستیم امروز در زنجیره طلا گامی دیگر برداشته شده است و توانسیتم به این مرحله برسیم که معاملات شمش طلا را افتتاح کنیم.

468x60 Gostaresh Sanat - از بورس طلا بخرید و وام بدون ضامن بگیرید

او در ادامه گفت: بورس کالا به عنوان یک بازار شفاف و کارا در سال های گذشته نقش مهمی در مبادلات کالا داشته است و به عنوان یک بازار نظارت پذیر توانسته به نقش خود عمل کنند امسال هم بالغ بر هزار همت ارزش معاملات آن بوده است.

او افزود: زمانی که کالایی در بورس مورد معامله قرار می گیرد کالا کاملا قابل ردیابی است و همه چیز قابل رصد و نظارت است و سیاست گذار با استفاده از این آمار می تواند برنامه ریزی کند اگر قیمتی بالا می رود نشان دهنده اشکالاتی است که باید رفع شود در واقع بورس کالا به شکل دماسنجی عمل می کند و می تواند کمک به تنظیم بازار کند.

عشقی گفت: در خصوص طلا همکاری خوبی با ذی نفعان این بازار وجود داشته است همکاری خوبی با بانک مرکزی داشته ایم فروش سکه از طریق ابزارهای بورس کالا انجام شد با توجه به این سوابق گام دیگری را انجام دادیم.

به گفته او، با همکاری نزدیک وزارت صمت و بورس کالا ابزار شمش طلا در بورس کالا راه اندازی شد تا سرمایه گذاران و مردم عادی بتوانند در آن سرمایه گذاری کنند در برخی اوقات مردم برای حفظ سرمایه خود وارد بازار کالاهای سرمایه ای می شوند که می تواند با لطمات زیادی همراه باشد اما با این ابزار اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و کاملا قابل و بررسی است.

رئیس سازمان بورس گفت: گواهی سپرده شمش به عنوان یک ابزار مالی است و تمام نهاد ها که توثیق می پذیرند می توانند از این ابزار استفاده و وثیقه گذاری آن را بپذیرند.

او در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا هم گفت: در بحث خودرو تصمیماتی در ۸ سال گذشته گرفته شد که در نهایت دود آن به چشم مصرف کننده رفت و مانع از توسعه این صنعت شد هدف از عرضه خودرو در بورس این بود که از نحوه قیمت گذاری فاصله بگیریم اگر قیمت ها اصلاح شود به نفع تولید کننده و مصرف کننده است این برای این که شرکت های موجود در این صنعت توسعه پیدا کند از شرکت ها و وزارت صمت خواستیم که قیمت گذاری جدید به شکلی باشد که شرکت ها آسیب نبینند.

او افزود: در ادامه نیز بحث صندوق های کالایی مطرح است./باشگاه خبرنگاران جوان


شناسه : 341073
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا