خودروهای پلاک شهرستان عوارض طرح ترافیک نمی پردازند!

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد تردد خودروهای پلاک غیر تهران در محدوده طرح ترافیک توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوزجعفر تشکری هاشمی در مورد ورود خودروهای پلاک شهرستان در محدوده طرح ترافیک، گفت: بسیاری از ترددهای پلاک شهرستان به سبب کار و مسافرکشی در شرکت های تاکسی آنلاین در حال رخ دادن است و عمدتا برای کسب و کار به تهران می آیند.

وی افزود:‌ ضمن اینکه ما مشکلی داریم که در ارتباط با عوارض خودروها است که چون پلاک هر شهری در شهر خودش و یا هر شهری که مالک بخواهد،پرداخت می شود، ورود به محدوده طرح ترافیک مشمول عوارضی می شود که عده ای برای عدم پرداخت عوارض با پلاک شهرستان وارد محدوده می شوند و متأسفانه ما سیستمی نداریم که الزام به پرداخت عوارض از پلاک های شهرستان کند.

تشکری هاشمی افزود: البته در مصوبه شورای شهر در سال‌جاری، مشخص شده است که ورودهای غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک مشمول عوارض نشوند، بلکه مشمول جریمه توسط پلیس شوند، اما آنطور که به من اطلاع دادند این بخش مصوبه هنوز اجرایی نشده است و به همین علت جذابیت استفاده از پلاکهای متفرقه شهرستان بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه پلاک های شهرستان به شهرداری تهران بابت ترددهای غیرمجاز در تهران عوارضی پرداخت نمی کنند، ادامه داد: ابزار قانونی دریافت عوارض وجود ندارد و در سالهای گذشته پلیس این ورودهای غیرمجاز را جریمه نمی کرد؛ اما از سالجاری پلیس می بایست این مهم را انجام می داد که به طور کامل محقق نشده است.

تشکری هاشمی ادامه داد: پیگیری ها نشان داده که هنوز این مصوبه به دلیل نیاز به همکاری بیشتر پلیس و شهرداری اجرایی نشده است.

مسکن

شناسه : 341190
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا