سخنگوی شهرداری تهران پاسخ داد؛

ساعات کاری مترو در ایام نوروز افزایش می یابد؟

سخنگوی شهرداری تهران گفت: سر فاصله حرکت قطارها در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۴ شب هر نیم ساعت یک بار است، ضمن اینکه این طرح در همه خطوط مترو اجرا می‌شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، عبدالمطهر محمدخانی دوشنبه شب در برنامه خبری افزود: پل حافظ به زودی جمع می‌شود در این رابطه ۲ موضوع مهم مطرح است که نخست بحثهای فنی و عمرانی و دیگری موضوعات مربوط به نحوه تخریب پل و جایگزینی آن با شرایط جدید است.

وی با بیان اینکه اکنون در حوزه فنی و عمران همکاران ما آماده هستند تا برنامه‌ریزی کاملی را در این زمینه انجام دهند، ادامه داد: در واقع بحث های زیرساختی برای جمع کردن این پل انجام شده است اما موضوع مهم دیگر در این زمینه موضوع تردد در این بخش از شهر است که باید با تدبیر و کار کارشناسی دقیق شیوه جایگزینی پل مشخص شود؛ به گونه ای که بهترین حالت را از منظر ترافیکی در این نقطه ایجاد کند.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه هنوز مطالعات کارشناسی حوزه حمل و نقل در خصوص جمع‌آوری پل حافظ توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به پایان نرسیده، بیان کرد: امیدواریم در سه ماهه ابتدای سال آینده این مطالعات به نتیجه رسیده و در زمانی که امکان اجرای پروژه باشد، این کار انجام شود.

زیر گذر به جای پل حافظ

وی با تاکید بر اینکه موضوع مهمی که درباره جمع‌آوری پل حافظ باید مورد توجه قرار گیرد، راهکار برای جایگزینی آن است، یادآور شد: یکی از مواردی که در حال بررسی است، ایجاد یک زیر گذر است که این بحث به صورت جدی مطرح شده است. موضوع دیگر مدلی هوشمند با به کارگیری چراغ‌های ترافیکی است. البته به غیر از این دو راهکار، موارد دیگری نیز در حال بررسی است.

محمدخانی با بیان اینکه تاریخ مصرف پل حافظ به پایان رسیده است، تاکید کرد: باید طرح های جدید جایگزین این پل شود که همان‌طور که اشاره کردم در معاونت حمل و نقل در حال بررسی است و با رسیدن به یک جمع بندی کارشناسی این کار انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم شهرداری برای جمع آوری پل حافظ قطعی است، گفت: مدل های سریعی وجود دارد که پل حافظ جمع آوری و طرح جایگزین اجرا شود کما اینکه در این دوره مدیریت شهری تجربه کارهای عمرانی در زمان کوتاه وجود دارد. به عنوان مثال پل رو گذری را در ماه گذشته در اتوبان شهید آوینی افتتاح کردیم که عرشه فلزی این پل در ۲۴ ساعت نصب شد.

سال آینده، سال حمل و نقل عمومی است

رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: با تدبیر مدیریت شهری و حمایت شورا سال آینده، سال حمل و نقل عمومی است و ۴۵ درصد از بودجه سال ۱۴۰۲ به این بخش اختصاص پیدا کرده است. بنابراین امیدواریم که تحولی جدی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ موضوع بحث خرید ۲ هزار دستگاه اتوبوس مطرح است، ادامه داد: با اضافه شدن این تعداد اتوبوس می توان شاهد یک تحول جدی در این بخش بود.

محمدخانی با اشاره به افتتاح ۹ کیلومتر از خط ۶ مترو در هفته آینده بیان کرد: در اوایل هفته آینده در خط ۶ مترو ۹ کیلومتر را افتتاح می‌کنیم که حد فاصل ایستگاه میدان امام حسین (ع) تا ایستگاه تربیت مدرس است.

وی یادآور شد: این اتفاق باعث می شود که خط ۶ که دو تکه جدا بود یکسره شود. در واقع ۲۷ کیلومتر یکپارچه می‌شود. در این رویداد ما بهره‌برداری از چهار ایستگاه میدان ولیعصر (عج)، میدان هفت تیر، لاله و کارگر را خواهیم داشت.

اسفندماه جاری ۱۱ کیلومتر به طول خطوط بهره‌برداری شده مترو تهران اضافه می شود

به گفته سخنگوی شهرداری تهران، همچنین در خط هفت نیز ایستگاه پروانه به همراه دو کیلومتر افتتاح می شود. به عبارت دیگر در اسفندماه جاری ۱۱ کیلومتر به طول خطوط بهره‌برداری شده مترو تهران اضافه می شود.

وی درباره میزان افزایش قیمت بلیت مترو تهران تاکید کرد: افزایش قیمت بلیت مترو به طور متوسط با طرح شناوری که در شورا تصویب شد، ۲۵ درصد است که شامل ۱۰ درصد تخفیف در زمان های غیرپیک و ۱۰ درصد نیز تخفیف برای شارژ بلیت غیرحضوری است به طوری که در برخی ساعات با خرید بلیت مترو تا ۲۰ درصد تخفیف شامل حال مسافران مترو می شود.

محمدخانی درباره افزایش دوربین های نظارتی با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ نیز گفت: شهرداری تهران در این زمینه زیرساخت‌های خوبی دارد؛ شبکه فیبر نوری یکتا و شاخصی دارد و این امکان را می دهد که در تعامل با دوستان راهور این کار انجام شود.

منبع: ایرنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 341380
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا