نخست‌وزیر عراق وعده داد؛

مشکل دسترسی ایران به منابع ارزی خود به زودی حل می شود

سفیر ایران در عراق با بیان "به‌زودی شاهد آثار توافق بین ایران و عراق در حوزه تجارت دو کشور خواهیم بود"، گفت: یکی از مفاد تفاهم‌نامه برای دسترسی بانک مرکزی به منابع ارزی کشورمان است و نخست‌وزیر عراق قول تسریع در حل‌وفصل موضوع داده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، محمدکاظم آل‌صادق سفیر ایران در عراق  با اشاره به پنجمین نشست کمیسیون مشترک ایران و عراق که به‌میزبانی بغداد برگزار شد، گفت: در پایان این نشست تفاهم‌نامه مهمی به امضای وزیر اقتصاد ایران و وزیر تجارت عراق رسید که به‌زودی شاهد آثار آن در حوزه تجارت و بازرگانی دو کشور خواهیم بود.

سفیر ایران در عراق گفت: دو کشور در قالب کمیته‌های ۵گانه «انرژی»، «سرمایه‌گذاری و بانکی»، «تجارت و صنعت و کشاورزی»، «حمل‌ونقل» و «فرهنگی، جوانان و گردشگری» به تفاهم‌های مهمی رسیدند و چالش‌های مهمی در چارچوب کارشناسی حل‌وفصل شد.

آل‌صادق همچنین با اشاره پیگیری‌های انجام‌شده و یکی از مفاد تفاهم‌نامه برای دسترسی بانک مرکزی به منابع ارزی کشورمان در بانک تجارت عراق گفت: با نخست وزیر محترم کشور عراق، جناب آقای السودانی در این زمینه صحبت‌هایی انجام و در همین خصوص قول‌هایی برای تسریع در حل‌وفصل موضوع داده شده است./تسنیم

سیاسی
شناسه : 341527
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا