طلا و ارزقیمت جهانی طلا ۲۴ اسفند ۱۴۰۱؛

صعود قیمت طلا و ریزش نرخ دلار ادامه دارد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۹۰۴ دلار و ۹۹ سنت رسید.

به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از بلومبرگ، طلا عکس‌العمل خاصی به اطلاعات شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا نشان نداده است. تورم ماهانه در آمریکا 0.4 درصد در فوریه افزایش یافته که مطابق با انتظار و کمتر از 0.5 درصد ژانویه بوده‌است.

 شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا 6 درصد نسبت‌به سال گذشته بالا رفته است. سرمایه‌گذاران هم همین میزان را پیش‌بینی می‌کردند. ارزش دلار تغییر چندانی پس‌از انتشار این خبر نشان نداده است.

قرعه کشی والکس

 قیمت طلا پس‌از افزایش بیش‌از 5 درصدی در سه روز گذشته در نتیجه ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا و همچنین کاهش سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور، همچنان بالاتر از 1900 دلار باقی‌مانده است. نگرانی درمورد ثبات مالی در آمریکا تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده و احتمال آسان‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا را بالا برده است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.05 درصد افزایش به 1904 دلار و 99 سنت رسید.

 در حال حاضر، تمرکز سرمایه‌گذاران بر اجلاس هفته آینده فدرال رزرو آمریکاست که دورنمای طلا را در بلندمدت مشخص خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 25 واحد طی دو اجلاس آینده افزایش دهد.

 قیمت نقره امروز با 0.48 درصد کاهش به 21 دلار و 94 سنت رسید و پلاتین با 0.54 درصد افزایش 992 دلار و 48 سنت معامله می‌شود.


شناسه : 341649
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا